Anaokulunda kompost yapıyorlar

Anaokulunda kompost yapıyorlar

Sıfır Atık anlamında örnek okullardan Tokat Rukiye SARIER BUMİN Anaokulunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğünün katkılarıyla kompost yapımına başlandı

15 Mayıs 2019 - 10:58

Tokat Rukiye SARIER BUMİN Anaokulunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Yasemin İspirli Gökrem’in katılımı ile kompost yapımına başlandı.

Tokat Rukiye SARIER BUMİN Anaokulu Okul Müdürü Fatma Kalpakçı; anasınıfı öğrencileri ve velileri ile birlikte okulda kompost yapımı için ilk adımı attı. Kompost için öğrencilerin evlerden getirdiği ve okulda bulunan evsel atıklar, bahçe atıkları, talaş, toprak  kullanıldı.

Okul yönetimi tarafından bahçede oluşturulan  kompost kutusuna   öğrenci ve veliler ile birlikte organik atıklar atılarak karıştırılarak bırakıldı. Etkinlik esnasında Şube Müdürü İspirli Gökrem tarafından veli ve öğrencilere kompost yapımı ve Sıfır Atık Projesindeki yeri ve önemi ile ilgili bilgiler de verildi. Okul yönetimi organik atıkları için bundan sonra bu kutuyu kullanmaya devam edecek.

Okul Müdürü Fatma Kalpakçı okullarında Sıfır Atık Projesi uygulamalarını hızla ve verimlilikle devam ettiğini belirterek “Artık hiçbir şey çöp değil geri dönüşüme” dedi. Kalpakçı,  75.600 kg atık pil , 1.785 kg elektronik atık, 365 kg ambalaj atıkları, 110 litre atık yağ biriktirdiklerini, öğrencilerine geri dönüşümle ilgili farkındalık kazandırdıklarını ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA