Anaokulunda semazen gösterisi olay oldu

Anaokulunda semazen gösterisi olay oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik Anaokulu idarecilerinin veli izni olmadan semazen gösterisi gerçekleştirdikleri iddiası bazı velilerin tepkisine yol açtı. Konuyla ilgili Eğitim Sen Tokat Şubesi yazılı bir açıklama yaptı.

05 Ocak 2019 - 14:56

İddiaya göre; 03.01.2019 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Anaokulunda gerçekleşen Mevlana’yı Anma etkinlikleri çerçevesinde semazen gösterimi gerçekleştirildi. Velilerden izin alınmadan yapılan bu etkinliğin akabinde, aynı akşam bazı öğrencilerin evlerinde anlamsız dönmesi, velileri tedirgin etti. Veliler, çocuğunda psikolojik bir sorun olup olmadığını anlamlandırmaya çalıştı.

Eğitim Sen konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yetişkin ülke nüfusumuzun büyük bir kısmı bile Mevlana’nın derin felsefesini, semazenlerin tanrıyı anışını anlayamazken,5 yaşındaki çocuklardan böyle bir gösteri sonrasında neyi anlaması ve sorgulaması beklenmektedir? Burada yapılan şey farklı mıdır? İdareci arkadaşlarımızdan beklenen, bu yaştaki öğrenci için eğitimi oyunlaştırarak öğretmek, ahlaklı ve dürüst nesil yetiştirmek için öncülük etmekten başka bir şey değildir.”

Sendika yetkilileri, tüm eğitim kademesindeki öğrencilerin yaş grubunun anlayabileceği etkinlikler düzenleyerek, bilimin ışığında öğrencileri aydınlatan bir eğitim modeli beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.

 

 

Kaynak: Mihriban Koçaker

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza