Ankara Tokatlılar PLatformu’nda güç birliği

Ankara Tokatlılar PLatformu’nda güç birliği

Ankara Tokatlılar Platformu, Ankara’daki tüm Tokatlı STK’ları kapsayan yeni bir yapılanma ile Tokat merkez ve tüm ilçeleri temsil etme kararı aldı

03 Temmuz 2019 - 10:19

Merkezi Ankara’da bulunan, Tokat Vakfı, Tokat Dernekler Federasyonu(TOKFED), Tokatlı Sanayici ve işadamları Derneği(TOSiAD)’ın yönetim kurullarının almış olduğu kararlar doğrultusunda Ankara’da Tokat Vakfı’nda bir araya gelerek 2013 yılında oluşturdukları birliktelik amaçlı bir sivil duyarlık girişimi olan Ankara Tokatlılar Platformu, Ankara’daki tüm Tokatlı STK’ları kapsayan yeni bir yapılanma ile Tokat merkez ve tüm ilçeleri temsil etme kararı aldı. 

Ankara Tokatlılar Platformu’nun amacı ve işlevi şöyle özetlendi:Ankara’daki Tokatlı STK’lar arasında iş birliği ve güç birliği zemini oluşturmak, Tokatlılar arasında tanışma, danışma, dayanışma duygularını ve iletişimi güçlendirmek; Tokatlılar adına lobi oluşturmak, Tokatlılar yararına her türlü açıklamayı yapmak; Tokat ili ve ilçeleri adına sürdürülebilir ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim, turizm vb. yönlerden çözüm önerileri üretmek. Tokat’ın her türlü kaynağını değerlendirmek üzere, projeler yapmak ve yürütmek. Tokat Tanıtım Günleri vb. etkinlikleri yürütmek. Tokatlılar arasında dayanışmayı sağlamak ve Tokatla ilgili istişareler yapmak üzere, Tokatlı üst düzey yetkilileri ziyaret etmek. Tokatlı STK’larla ortaklaşa panel, sempozyum, fuar, piknik vb. etkinlikler düzenlemek. Ankara’daki Tokatlı STK’larla ortaklaşa yürütmek üzere yıllık planlar yapmak.

ÜYELERİ (ALFABETİK)

Abdulkadir ŞAHİN (işadamı), Adem KARACA (Almus-Çevreli Der.), Ahmet YILDIZ(Sulusaray), Alaattin TORUN (TOKAT VAKFI), Ali İPEK (TOKBiR), Ali KIYAK (Zile Der.), Âmir ÇiÇEK (Merkez Valisi), Ayhan UZ (işadamı), Cemal KUTLU (TOSİAD), Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN (Tokat Merkez), Faik KAFALI (TOSİAD), H. Mustafa iPEK (TOKAT VAKFI-Pazar), Hakkı KAPUSUZ (BaşçiflikDer.), Halil ER (Sincan Tok.Der.), Halis ÇALIŞGAN (Artova), Kadir KOCA (Erbaa Der.), Kamil DÜNDAROĞLU (TOKFED, Org.Kemal KORKMAZ (Reşadiye Der.), Mahmut DEMİRYÜREK (RTÜK), Mehmet ÇAĞLAR (Başçiflik Der.), Merdin Yılmaz MELİKOĞLU (Niksar), Mustafa ARTUÇ (Turhal), Av.Oğuzhan BOZKURT (Niksar), Dr.Reşat DOĞRU (Ali Tepe Vakfı), Salih MELEK (TOKAT VAKFI), Serkan SARIKAYA (Turhal Der.), Şehmus KESER (TOKDEF), Şevki KESKİN (Avlunlular Der.), Prof.Dr.Yaşar ÖZGÖK (BAŞTEK), Zeki TOPAKKAYA (Yeşilyurt).

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ

BAŞKAN: Prof. Dr.Ertuğrul YAMAN

BAŞKAN YARDIMCILARI: H.Mustafa iPEK, Kamil DÜNDAROĞLU, Cemal KUTLU, Âmir ÇİÇEK, Prof. Dr. Yaşar ÖZGÖK

GENEL SEKRETER: Ayhan UZ GENEL SEKRETER YARD:Halis ÇALIŞGAN, Zeki TOPAKKAYA

SAYMAN:Şevki KESKİN

SAYMAN YARD:Merdin Yılmaz MELİKOĞLU

BASIN VE MEDYA KOM.               Salih MELEK, Mahmut DEMİRYÜREK, Faik KAFALI

GENÇLİK VE ÖĞR. KOM.              Alaattin TORUN, Ali İPEK

HANIMLAR KOM:Şenay Sarı KÖSE, Çeşminaz GÜRARSLAN, Firuze MERAL, Semra YÜCEL            

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 KIZDIRAN İTHAM!
KIZDIRAN İTHAM!
TOKAT İÇİN BULUŞTULAR
TOKAT İÇİN BULUŞTULAR