Arabalı Sinema keyfi başlıyor

Arabalı Sinema keyfi başlıyor

Bir dönemin popüler Arabalı Açık Hava Sinemaları Tokat Belediyesi öncülüğünde yeniden hayat buluyor. 11 Ağustos tarihinde Tokat Belediyesi Sebze Hali alanında gerçekleşecek etkinlik için belediye duyuru yaptı

10 Ağustos 2020 - 11:02

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uzun zamandır kapalı bulunan sinemalar eskiye dönüşü sağladı. Arabalı açık hava sinemaları belediyeler tarafından yeniden şehirlerin belirli bölgelerine kuruluyor.

Arabanızdan çıkmadan sinema filmi izlemenin keyfine varmanız artık mümkün. Bir dönemin popüler Arabalı Açık Hava Sinemaları yeniden popüler olmaya başladı. Bunun nedeni ise dünyayı saran Covid-19 Pandemisi. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde yeniden hayata geçen bu nostaljik kültürel etkinlik Tokat Belediyesi öncülüğünde şehirde hayat buluyor.  Tokat’ta ‘Arabalı Sinema Günleri başlıyor.

Tokat Belediyesi Sebze Hali yanının mekan olarak belirlendiği etkinlik kapsamında 11 Ağustos Salı günü saat 21.00’da sinema severler haftanın filmi olan 7. Koğuştaki Mucize adlı filmi seyredebilecek. Gaziantep, Bursa, İstanbul, Adana, Kayseri, Afyon gibi illerde de Arabalı Açık Hava sinemaları yeniden hayata geçirilmişti. Tokat bu iller arasına eklenerek nostalji zincirinin bir halkası oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!