google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Artan yatırımlar ‘memleketinize geri dönün’ çağrısı...

Artan yatırımlar ‘memleketinize geri dönün’ çağrısı getirdi

Tokat’ın Erbaa ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde 10 fabrika için yapılan yeni tahsis sonrasında 4 bin 700 olan çalışan sayısı 2021 yılında 8 bini aşacak. Yeni çalışanlara ihtiyaç duyulacak ilçeden büyükşehirlerde yaşayan Erbaalılara memleketinize dönün çağrıları yapılmaya başlandı.

26 Kasım 2020 - 23:52

Erbaa Karma Organize Sanayi Bölgesi 1997 yılında 1 milyon 594 bin metrekare üzerine kuruldu. 2 etaptan oluşan OSB’de halihazırda 4 bin 700 kişi çalışıyor. 26 fabrika ile çalışan OSB, yakın zamanda önce yapılan 10 yeni fabrika tahsisi ile birlikte 2021 yılında 8 binden kişiye ekmek kapısı olacak. Önceki yıllarda büyükşehirlere göç eden Erbaalıların yapılan yeni tahsisler sonrasında memleketlerine dönmesi için çağrılar yapılmaya başlandı. OSB Yönetimi, büyük şehirlerdeki Erbaa federasyon ve dernekleri ile irtibata geçerek, binlerce vatandaşı 2021 yılında memleketlerine dönmeleri için kısa mesajlarla davet etmeye başladı. 2020 rakamlarına göre 65 bin 894 kişinin yaşadığı ilçe merkezi nüfusunun yapılan çağrılarla birlikte 80 bin kişiyi aşması bekleniyor.

-Erbaa’da 10 yeni işletmeye tahsis yapıldı

Erbaa TSO Yönetim Kur. Bşk. Gökalp Coşkun düzenlenen toplu imza töreniyle 10 yeni işletmeye Erbaa OSB’de tahsislerin verildiğini söyledi. Başkan Coşkun: “Toplu olarak imza törenlerimizi yaptık. Bu fabrikalarımız inşallah 1 ay içerisinde temel atma törenlerini gerçekleştiriyorlar peşinden inşaatlarını başlatıyorlar. Bütün fabrikalarımızdan şu sözü aldık. 2021 yılı sonu itibariyle imalata geçeceklerini, bu fabrikalarımız imalata geçtiğinde 2021 yılı sonu itibariyle yeni istihdam sayımız 2 bin 500 ila 3 bin kişi civarında yeni bir istihdam söz konusu olacaktır. Bu rakamların içerisine hali hazırdaki 26 tane üretim yapan fabrikalarımızın kapasite artırımları dahil değil” diye konuştu.

-Erbaa göç alan bir yer haline geldi

Erbaa TSO Yönetim Kur. Bşk. Gökalp Coşkun, “Göç veren değil, göç alan ilçe haline geldik” diyerek devam ettiğini sözlerine Erbaa’nın her geçen kapasitesini arttıran bir ilçe olduğuna vurgu yaparak devam etti. Coşkun: “Son aylarda yapmış olduğumuz yeni bir çalışmamız daha var. Biz İstanbul’daki Erbaalılar Dernekler Federasyonuyla ve bunun içerisinde 51 tane köy derneği var federasyonun içerisinde. Bu arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde; Erbaa’da pasta küçülüp, ekmek küçüldükten sonra İstanbul’a giden ailelerimizi artık Erbaa’da işimiz var, aşımız var, umudumuz var diyerek biz bu arkadaşlarımızın hepsini Erbaa’daki üretime katkı sağlamak, Erbaa’da çalışmak için Erbaa’ya davet ettik. Cep telefonlarına mesajları attık. Buradaki imalat yapan firmalarımız Türkiye’deki sayılı hazır giyim firmaları. Bu firmalarımızın İstanbul’daki ofislerine müracaat ettikleri takdirde, oradaki iş görüşmeleri sonrasında bu arkadaşlarımızın tamamı Erbaa’ya gelip, Erbaa’da ana-baba topraklarında hem ekmeklerini kazanmış olacaklar hem de daha güzel daha rahat bir yaşam haline gelecek onlar için” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER: Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TSO Başkanı Dr. Ali Çelik'ten haciz şoku!
TSO Başkanı Dr. Ali Çelik'ten haciz şoku!
GÖKMEDRESE’NİN RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
GÖKMEDRESE’NİN RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0