Artık kazma vurulsun!

Artık kazma vurulsun!

Ordu ve Tokat milletvekillerinin, birlikte ziyaret ettikleri Ulaştırma Bakanı'ndan bir an önce yapılmasını istedikleri Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak siyasi partilerin Ünye İlçe başkanları, yolda bir an önce çalışma başlatılmasına işaret ettiler.

20 Ocak 2020 - 11:05 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 11:40

Tokat milletvekillerini de katarak yapılan ziyareti olumlu bulduklarını belirten ilçe başkanları, bu ziyaretin sözde kalmaması gerektiğini ifade ederek, yolda artık kazma vurulmasını istediler.

Ünye-Niksar arasındaki ulaşımın asıl bölünmüş yolla rahatlayacağını belirten başkanlar, bu yolla ilgili taleplerinin sürdüğünü, mevcut yolda başlatılması istenen çalışmayı ise bölgedeki yerleşim alanları için önemli gördüklerini ifade ettiler.

Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Şenel Yediyıldız, Tokat milletvekilleri AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt'ın Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ı ziyaretlerinde görüştükleri Ünye-Akkuş-Niksar yolunun yapılması talebi siyasi partilerin Ünye ilçe başkanları tarafından gazetemize değerlendirildi.

Ünye-Akkuş-Niksar Yolu için Ankara'dayız

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Bakan'dan randevunun alındığını daha önce belirttiğini belirterek, " Bu bahsettiğimiz görüşme gerçekleşti. Buradan da anlaşılıyor ki Ünye-Akkuş-Niksar mevcut yolunun artık karayolları standartlarına getirilmesi noktasında bir kapı açıldı. Bu anlamda Ünye Belediye Başkanımız ve ben bu hafta içerisinde Ankara’da olacağız. Biz Ünyeliler olarak bu yolun yapılmasını ne kadar arzu ediyorsak Tokatlılar da yapılmasını o kadar arzu ediyorlar. Bu anlamda da biz Tokat milletvekillerinin  Berat Albayrak Bakanımızın Tokat ziyaretinde bu yolun yapılmasını ile ilgili talepte bulunduklarını biliyoruz. Ulaştırma Bakanımız da 'Ben ödevimi aldım, yakından takip edeceğim' diyerek kapıyı açmıştır. Buraya kadar tamam, ama bundan sonrası için işin sıkı takibi gerekiyor. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Yolda çalışmaya başlanmasını , bir an önce kazma vurulması için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Bu, gaz alma ve iş yapıyormuş görüntüsü vermedir

Şimdiye kadar bu yolun yapılması gerektiğine işaret eden CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, "Türkiye’de duble yollar furyası vardı. O dönemde bu bölgenin siyasetçileri bu işi beceremediler. Şimdi bütçe dengeleri bu kadar bozulmuşken  bu yolun yapılacağını söylemek bir gaz alma, iş yapıyormuş görüntüsü verme girişimi gibi görülüyor. Ama yapılırsa da destekleriz. Yapılması da gerekiyor. Burada asıl, işin devletin envanterine girip girmediğine ve bütçe ayrılıp ayrılmadığına bakılması gerekiyor.”diye konuştu.

Siyasi büyüklerimizden destek istiyoruz

Ünye-Akkuş-Niksar bağlantı yolunun Ünye için çok önemli bir yol olduğuna dikkat çeken MHP Ünye ilçe Başkanı Hacı Demir, "Bu yolla ilgili olarak bölgemizin milletvekilleri  ve MHP Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt çalışmalar yapıyor. MHP Ünye ilçe teşkilatı olarak bizim üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Yolda çalışma başlamalı, bir an önce hayata geçirilmelidir. Bu doğrultuda siyasi büyüklerimizden parti ayırtmaksızın üzerlerine ne görev düşüyorsa yapmalarını istiyoruz. Ayrıca Tokat milletvekillerinin de yol ile ilgili çalışmanın içinde olmalarını memnunlukla karşılıyoruz.”ifadelerini kullandı. Ünye Kent Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU