Aşevi kurban bağışlarını bekliyor
Reklam

Aşevi kurban bağışlarını bekliyor

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bu yıl Kurban Hisse bedelini büyükbaş-küçükbaş hayvanlarda 800 TL olarak açıkladı. Belediye Sosyal Market Aşevi’ne kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yönelik Başkan Eroğlu bilgilendirme yaptı

11 Ağustos 2017 - 13:36

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi Aşevi’ne kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yönelik bilgilendirme yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Aşevi Kurban Bağışı çadırında bilgiler veren Başkan Eroğlu, bağışlanan kurbanların son derece hijyenik koşullarda İslami şartlara uygun olarak kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını söyledi.  

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu açıklamasında “Kurban durumu iyi olan tüm Müslümanlar için bir gereklilik. Biz de bu anlamda kurban kesecek olan, kestiği kurbanı da hayırsever olarak ihtiyaç sahiplerine, ya da yıl içerisinde Aşevimizde kullanmak için bizlere tevdi edecek olan değerli hemşerilerimiz için bu yılda çalışmamızı yapmış olacağız. Bayramın 3. Günü ikindi vaktine kadar Kurban kesilebiliyor. Biz de Kurban Bayramının 1. Günü bayram namazı sonrası başlayıp 3. Gün ikindiye kadar Belediyemizin Sosyal Marketinde Aşevi kısmında kurbanları kesmiş olacağız. Son derece hijyenik şartlarda ve ehil kasaplarla kurbanları keseceğiz. Soğuk hava depolarında hiçbir sağlık tehlikesi arz etmeyecek şekilde bu kurban faliyetini yapıyoruz. Kurbanı keserken isterse kişi gelip kurbanın başında durabilir, isterse gelmeden bize vekalet vermek suretiyle kurbanını kestirebilir” diye konuştu.

KURBAN HİSSE BEDELİ 800 TL OLARAK AÇIKLANDI

Eroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:  “Bu kesilen Kurbanları hem bayram zarfında hem de daha sonrasında paketleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Ve o ulaştırdığımız kurbanları da bu kurbanı bağışlayan veya vekalet veren kişilere fotoğraflıyoruz. Böylece yaptıkları hayrın kime gittiğini de göstermiş oluyoruz.  Eğer kişi arzu ederse hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvanlardan belli bir hisse kurban da ayrıca kendilerine veriyoruz. Tamamen ihtiyaç sahiplerine dağıtılması istenirse de dağıtıyoruz. Kurban Hisseleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda 800 TL olarak belirlendi. İsterseniz 800 TL üzerinden bir hisse olarak da gerçekleştirebilirler. Bu hisseyi banka hesaplarımıza yatırabilirler dilerlerse telefonla irtibata geçebilirler ya da Belediyemiz Sosyal Marketi Aşevi’ne gelebilirler. Oraya bağış suretiyle de bu parayı erebilirler. Böylece her suretle bize ulaşabilirler.”

GEÇEN YIL 250 KÜÇÜKBAŞ, 41 BÜYÜKBAŞ KURBAN KESİLDİ

Yıl içerisinde adak adayanların da kurbanını profesyonel bir ekiple kesip dağıtımını yaptıklarını söyleyen Eroğlu, “Belediyemizin elinde mevcut ihtiyaçlı listesi var. Bunun yanı sıra mahallelerimizden sürekli gerek kurban gerekse gıda veya nakit anlamında gelenler var. Geniş bir havuzumuz var. Yani kesilen kurbanlar hem hijyenik şartlarda hem de İslami usullere göre Helal Kesimle gönül rahatlığıyla ihtiyaçlı insanlara dağıtılmış oluyor. Ben bu anlamda Tokat Belediyemize kurban bağışlamak hem de kurban kesimiyle ilgili yardım isteyenlere de bu vesileyle duyuralım. İnşallah güzel bir Kurban faaliyeti olur. Hem ülkemize, milletimize hem de İslam alemine Kurban Bayramının güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Geçtiğimiz yıl 250 küçükbaş, 41 büyükbaş kurban kesilmiş. Tahminime göre bin ihtiyaç sahibi aileye bu dağıtıldı. Kurban Bayramında gelen etin tamamını bayram süresinde dağıtıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor