Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı

Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı

Bir son dakika internet haberi olarak servis edilen Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen okulların seneye tekrar edeceği yönündeki haberin asılsız olduğunu duyuran MEB Ziya Selçuk, hukuki süreç başlattıklarını bildirdi

03 Nisan 2020 - 13:17

Bir son dakika internet haberi olarak servis edilen haberde; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un MEB toplantısında aldığı kararla virüs salgını nedeniyle yaşanan eğitim eksikliğinin giderilmesi adına okullarda eğitime 1 sene sonra tekrar edileceği kararı verildiği öne sürüldü.  Haberde Bakan Ziya Selçuk’un detayları önümüzdeki günlerde açıklayacağı da iddia edildi. Haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmi twitter hesabından “Millet olarak zor bir süreçle başa çıkmaya çalışırken her gün başka bir sahte haberle uğraşmak ve açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. Hukuki süreçlerin başlatıldığının bilinmesini isterim. Lütfen sadece resmî kaynaklarımızdan paylaşılan bilgilere riayet edelim” açıklamasında bulundu.

 

KAMPANYA İLE İLGİLİ SAHTE PAYLAŞIM

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasıyla ilgili resmi belge görünümünde ortada dolaşan sahte belge için de Bakanlık devreye girdi. Bakanlık personeli olarak kampanyaya katılım kararı verildiği yönünde bilginin yer aldığı ve 15 Nisan 2020 tarihinde yatacak olan maaşlardan 500 TL kesinti yapılacağı belirtilen belgenin de sahte olduğu Milli Eğitim Bakanı tarafından bildirildi ve resmi kaynakların paylaşımlarına riayet edilmesini istedi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor
Tokat'ta Koronavirüs risk haritası korkutuyor