Asker Selamı ile Cumhuriyet coşkusu

Asker Selamı ile Cumhuriyet coşkusu

Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatının ardından Türkiye’den dünyaya verilen Asker Selamlı mesaj 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına da damga vurdu. Tokat’ta kutlama töreninde gösteri yapan sporcular başta olmak üzere geçiş töreni esnasında da öğrenciler protokolün önünden geçerken asker selamı verdi.

30 Ekim 2019 - 10:32 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 19:48

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan edişinin 96. Yıl dönümü Tokat’ta törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara asker selamı damga vurdu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Piyade Albay Ayhan Ocak ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun askeri araç üzerinde askerleri ve halkı selamlaması ile başladı. Ardından tören alanına geçen protokol burada vatandaşa Türk Bayrağı dağıttı.

Protokolün tören alanında yerini almasının ardından 1 dakikalık saygı duruşuna geçildi. Ardından İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasının ardından Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, günün anlamına binaen bir konuşma yaptı.

“CUMHURİYETİN BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLEMELİYİZ”

Tokat Valisi Ozan Balcı, “Bizlere bağımsızlığımızı ve çağdaş medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Milletimizin bağımsızlık savaşını kazanmasının ardından o günün milli ve milletlerarası şartlarında olabilecek ve uygulanabilecek devlet ve yönetim tarzı Cumhuriyet olarak kabul edilmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin 96. Yılını kutladığımız bu gün devletimizin kuruluş aşamasında konulan ilkeleri ve gerçekleştirilen inkılap ve ilkeleri millet olarak ne derece başarıyla benimsediğimizi millet olarak büyük bir memnuniyetle ve gururla görmekteyiz. Cumhuriyetin 96 yıllık getirileri “Türk milletinin öz yapısına ve geleneklerine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir” diyen Atatürk’ün haklılığını ortaya koymaktadır. Cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamında Türkiye eğitimden, sağlığa, sanayiden, altyapıya her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu sayede dünya devletleri arasında hak ettiği saygıyı almıştır. Bugün hepimize düşen ortak sorumluluk 96 yıllık cumhuriyetimizin başarılarına yenilerini eklemek ve daha yüceltecek atılımları hayata geçirmek olmalıdır” diye konuştu.

GÖSTERİLERE ASKER SELAMI DAMGA VURDU

Vali Balcı’nın konuşmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiir Okuma yarışmasında derece alan öğrencilerden birinci olan Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Kalkan, ikinci olan Gaziosmanpaşa Lisesi öğrencisi Salih Işıker ve üçüncü olan Plevne Anadolu Lisesi öğrencisi İclal Hatun Şahin şiir okudu.  Tokat İtfaiye Müdürlüğünün Türk Bayraklı gösterisinin ardından gösterilere geçildi. Spor dallarında gençlerin çeşitli gösterileri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Halk oyunları gösterisinin ardından geçiş törenine geçildi. Protokolün hazır bulunduğu alandan sırasıyla askerler şehit ve gazi dernekleri, sporcular ve öğrenciler geçiş yaparken 100 metrelik dev Türk Bayrağı da GOP Bulvarı üzerinden geçişini yaptı. Motosiklet tutkunları da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına gerçekleştirdiği geçiş ile renk kattı.

Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatının ardından Türkiye’den dünyaya verilen Asker Selamlı mesaj 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına da damga vurdu. Gösteri yapan sporcular başta olmak üzere geçiş töreni esnasında da öğrenciler protokolün önünden geçerken asker selamı verdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina