Askıda Ekmek Futbol Turnuvası Tokat grup maçları başladı

Askıda Ekmek Futbol Turnuvası Tokat grup maçları başladı

CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından başlatılan Askıda Ekmek Projesi’ni yeşil sahalara taşıyan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın Tokat ili grup maçlarında ilk karşılaşma 25 Haziran Salı günü gerçekleştirildi. Grup maçlarının başlangıç vuruşunu Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin birlikte yaptı.

28 Haziran 2019 - 10:28

CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla ‘enerjimizi

paylaşarak çoğaltalım’ sloganı ile başlatılan Askıda Ekmek Projesi kapsamında düzenlenen ve kentteki birçok özel ve kamu kurum çalışanlarının katılım gösterdiği Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda takımlar için başlama düdüğü çaldı. 17 Haziran’da Tokat’ta fikstür çekilişi yapılan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda 25 Haziran Salı günü takımlar ilk kez yeşil sahaya indi. Turnuvanın Tokat’taki açılışında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin’in yanı sıra turnuvaya katılan kurum müdürleri de yer aldı. 

 

900 BİNE YAKIN EKMEK ASKIYA BIRAKILDI

Askıda Ekmek Projesi’nde ilk adımını Ağustos 2017’de attıklarını anımsatan İbrahim Yalçın Tekin, bugüne kadar askıya bırakılan ekmek sayısının 900 bine yaklaştığına işaret etti. Tekin, “Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek adına futbolun milyonları birleştiren gücünden de destek alma hedefiyle geçen yıl başlattığımız Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuva’mızda Sivas, Tokat ve Yozgat’ta kamu ve özel kurumların çalışanlarından oluşan takımlar yarışıyor. Bugün burada yaptığımız başlama vuruşu ile takımlarımızın sportmence karşılaşmalarını izleyeceğimiz inancındayız. Amacımız Askıda Ekmek Projemizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmek. Destek veren herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Askıda Ekmek Projesi’ne kurumların vereceği desteğin önem taşıdığına dikkat çeken Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, şunları söyledi:

 

“Tokat Belediyesi olarak Askıda Ekmek projesini sosyal sorumluluk anlamında çok anlamlı buluyoruz. Bu projenin devam etmesi için her aşamada destek olmaya hazırız. Proje kapsamında düzenlenen Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası maçlarının centilmenlik ve sportmenlik çerçevesinde geçeceğine inanıyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde öncülük eden CK Enerji Çamlıbel Elektrik’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

 

Tokat’taki maçlarda ilk gün B Grubu’nda Tokat Valiliği ile Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile Öğretmenler takımları karşı karşıya geldi. Profesyonelliğin hakim olduğu karşılaşmalarda Tokat Valiliği takımı, Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü takımını 2-1’lik skorla mağlup etti. Öğretmenler takımı ise Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi takımına 7-2’lik skorla üstünlük sağladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 KIZDIRAN İTHAM!
KIZDIRAN İTHAM!
TOKAT İÇİN BULUŞTULAR
TOKAT İÇİN BULUŞTULAR