Atatürk 20. Yüzyılın Dehasıdır

Atatürk 20. Yüzyılın Dehasıdır

Ölümünün 79. Yıldönümünde Ulu Önder Atatürk'ü anan CHP İl Başkanı Feramus Şahin, “Atatürk bugün dünyanın önünde saygıyla eğildiği müstesna bir liderdir. Tüm dünya devletleri Atatürk'ün dehasına hayran kalmışlardır. Atatürk iyi bir asker olduğu kadar ileri görüşlü bir devlet adamı ve 20. Yüzyılın dehasıdır” dedi

10 Kasım 2017 - 16:34

CHP Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Kurtuluş Savaşının önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. Yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

CHP'li Şahin, mesajında “Uluslar tarihlerine yön veren ve geleceklerini aydınlatan liderlerini hiçbir zaman unutmazlar. Türk Ulusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde verdiği milli mücadele ile bağımsızlığımızı elde ederek bunu tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Atatürk bugün dünyanın önünde saygıyla eğildiği müstesna bir liderdir. Tüm dünya devletleri Atatürk'ün dehasına hayran kalmışlardır. Atatürk iyi bir asker olduğu kadar ileri görüşlü bir devlet adamı ve 20. Yüzyılın dehasıdır” dedi.

Şahin mesajında “Atatürk insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan bir devlet adamıdır. Atatürk ilme inanan büyük bir liderdir. Onun düşüncelerinde hayalperestliğe yer yoktu. O'na göre akıl ve mantığın başaramayacağı bir iş te yoktu. Atatürk hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almıştır. Bizlere bugün düşen görev Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e ve yaptığı devrimlere sonuna kadar sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün, askeri ve siyasi alanlarda yepyeni yöntemler uygulayarak o günün şartlarında hayal edilmeyecek işler başardığını söyleyen Şahin, bunların en önemlilerinin; Yeni bir ordunun kurulması, halkın ikna edilmesi, Düşmanın yurttan atılması saltanatın kaldırılması, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulması ve Cumhuriyetin ilan edilmesi ve birçok yeniliklerin yapılması olduğunu söyledi.

“ATATÜRK'ÜN DÜŞÜNCELERİNİ YAŞATMAK GÖREVİMİZDİR”
Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ama ne acıdır ki bu yapılanlar başımızda ki iktidarlar tarafından birer birer yok edilmeye çalışılıyor. Onun için bizler Atatürk ve Cumhuriyete inanan, laikliği sonsuza kadar savunan nesiller olarak Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümünde O'nu yas tutarak değil, O'nun fikirlerini ve düşüncelerini anlayıp hayata geçirmek, onları savunmak en büyük görevimiz olmalıdır. Atatürk çağını aşıp gelecek çağlara ışık tutan bir liderdir. Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu eşsiz devlet adamı Ata'mızı aramızdan ayrılışının yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anarken sözlerime Atatürk'ün şu veciz sözleri ile son veriyorum:“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş garantili Tarım Lisesi açıldı
İş garantili Tarım Lisesi açıldı
TOKAT'I DOLU VURDU
TOKAT'I DOLU VURDU