AVM’de korkutan yangın!

AVM’de korkutan yangın!

Tokat Organize Sanayi Bölgesi girişindeki bir AVM'de çıkan yangın saatler süren çalışma sonunda kontrol altına alındı. Büyük maddi hasara yol açan yangınla ilgili inceleme sürerken zararın 20 milyon lira civarında olduğu öğrenildi

26 Eylül 2020 - 11:16

Tokat'ta dün sabah saat 06.00 sıralarında Organize Sanayi Bölgesi girişindeki bir AVM'de elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın sıcak saatler yaşattı.  

12 bin metre kare kapalı alana sahip AVM’nin ön kısmında başlayan yangın kısa sürede AVM’nin tamamını sardı. Gökyüzünü siyah duman kaplarken alevler yükselen binaya Tokat Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahale etti. Yangına, çevre ilçelerden istenen takviye itfaiye ekipleri de destek verdi. Söndürme çalışmalarında iş makinelerinden de istifade edildi. Can kaybının olmadığı yangında ağır maddi hasar meydana geldi.

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yangının başlamasıyla birlikte bölgeye giderek incelemelerde bulundu. İşletme sahibine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Eroğlu; “Sabah 06.00 gibi Tokat Çevre yolu bölgesindeki büyük bir AVM işletmesi ve depolarında yangın meydana geldi. 12 Bin metrekarelik bir alanda yer alan bu işletmemizde halı, mobilya, züccaciye gibi birçok ürünün bulunuyordu” dedi.

 

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt, Av. Mustafa Arslan, Teşkilat mensupları ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte yangın alanında inceleme yaptı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Tokat'a 33 yeni Doktor kadrosu
Şaşkına çeviren yufka
Şaşkına çeviren yufka