google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Ayışı Okullarından ‘gıda zehirlenmesi’ açıklaması

Ayışı Okullarından ‘gıda zehirlenmesi’ açıklaması

Tokat Ayışığı Okullarında 7 Mart 2019 tarihinde yaşanan 185 öğrenci ve öğretmen ve personelden oluşan 40 kişiyi etkileyen gıda zehirlenmesi olayıyla ilgili Ayışığı Okulları Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada marulda ve çiğ köftede gözüken salmonella bakterisinin bu olaya sebep olduğunu bildirdi

24 Mart 2019 - 15:30

Tokat Ayışığı Okullarında 7 Mart 2019 tarihinde yaşanan 185 öğrenci ve öğretmen ve personelden oluşan 40 kişiyi etkileyen gıda zehirlenmesi olayıyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün yaptığı inceleme sonucunda ortaya çıkan raporu açıkladı. Raporda; marulda ve çiğ köftede gözüken salmonella bakterisinin bu olaya sebep olduğu bilgisine yer verildi.  Açıklamada; Olaydan sonra mutfak yemekhane sorumluları değiştirilerek, yemek hizmetleri yeni anlaşılan İşeri tesisleri A.Ş ile yürütülmeye başlandığı bilgisine de yer verildi.

Ayışığı Okulları Yönetim Kurulu’nun açıklaması şöyle:

Değerli Velilerimiz,

07.03.2019 perşembe günü okulumuzda öğrencilerimizde görülen rahatsızlığın sebebi Tarım Gıda Müdürlüğünden bütün elimize ulaşan raporla belirlenmiştir. Numunelerde yapılan tahliller sonucunda marulda ve çiğ köftede gözüken salmonella bakterisinin bu olaya sebep olduğu anlaşılmıştır.

Olay sonucu 820 öğrencimizden 185 öğrencimiz hastanelere başvurmuş olup, bunlardan 2 anaokulu sınıfı öğrencimiz, 5 ilkokul öğrencimiz, 6 ortaokul öğrencimiz ve 4 lise öğrencimiz olmak üzere 17 öğrencimiz 2 ila 4 gün hastanede yatarak tedavi görmüşlerdir. Süreç içerisinde herhangi bir öğrencimizin zarar görmemesi en büyük sevincimiz olmuştur. Ayrıca okulumuzda bulunan öğretmen ve personellerimizden toplamda 75 kişiden 40 kişide olaydan etkilenerek tedavi olmak durumunda kalmışlardır. Hastane sürecinde tüm Velilerimiz ziyaret edilerek siz değerli ailelerin ve öğrencilerimizin yanında bulunulmasına özen gösterilmiştir. Olaydan sonra mutfak yemekhane sorumluları değiştirilerek, yemek hizmetleri yeni anlaşılan İşeri tesisleri A.Ş ile yürütülmeye başlanmıştır. Şu an itibariyle mutfak ve yemekhane hizmetimiz Gıda mühendisi ve Diyetisyen gözetmeninde titizlikle yürütülmektedir. Okullarımızda göz bebeğimiz yavrularımızın herhangi bir zarar görmemesi için tüm emniyet tedbirleri ve temizlik kuralları titizlikle yerine getirilmesine rağmen böyle bir olayın vuku bulması bizleri derinden yaralanmıştır. Sizlere istemedende olsa yaşattığımız bu olay sebebiyle özürlerimizin kabülünü dileriz. Bu süreçte yanımızda bulunan ve bizlerden desteğini esirgemeyen siz değerli velilerimize sonsuz teşekkürler ederiz.

AYIŞIĞI OKULLARI YÖNETİM KURULU

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
KONTROLLÜ SERBESTLİK İÇİN KRİTİK 10 GÜN
KONTROLLÜ SERBESTLİK İÇİN KRİTİK 10 GÜN