Aysima’nın ’kediler üşümesin’ Çağrısına Eroğlu’ndan...

Aysima’nın 'kediler üşümesin' Çağrısına Eroğlu’ndan jest

Tokat'ta 7 yaşındaki Aysima Özdemir'in sokak kedilerinin soğuk ve yağışlı havalardan etkilenmemesi için sosyal medyadan yaptığı çağrıya Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu duyarsız kalmadı

06 Ocak 2018 - 20:03

Tokat 26 Haziran İlkokulu 1-B sınıfı öğrencisi Aysima Özdemir, okul bahçesi ve çevresindeki sokak kedileri soğuk ve yağışlı havadan etkilenmesin diye sosyal medyadan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'na çağrıda bulundu.

Aysima'nın "Okulumuzun bahçesindeki kediler çok üşüyor. Onlara kedi evi gönderir misiniz?" şeklinde sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrasında Başkan Eroğlu'nun talimatı ile okul bahçesine kedi evi konuldu. Duyarlı davranışından dolayı küçük kızı okulunda ziyaret ederek tebrik eden Başkan Eroğlu, Aysima'nın toplumsal duyarlılığı bir kez daha ispatladığını ifade ederek, "Aysima çok kısa ama o kadar samimi bir videosunda 'kediler üşümesin' diye kedi evi istediğini söylüyor. Bizler de geleceğimiz dediğimiz evlatlarımızın böylesine bir duyarlılık göstermesi sonucu okulun bahçesine kedi evini yerleştirdik. Hem mahalle hem de okul çevresindeki kediler burada soğuktan korunmuş olacaklar hem de çocuklarımız bu kedilere burada bakmış olacaklar" dedi.
 

TOKAT HAYVAN DOSTU BİR ŞEHİR

'Hayvan dostu şehir Tokat' sloganını hatırlatan Başkan Eroğlu, "Göreve geldiğimde ilk yaptığımız işlerden birisi de hayvan barınağımızın modernleştirilmesi ve her anlamda şehre hitap edebilecek bir hayvan barınağını Tokat'a kazandırmaktı, bunu kısa sürede hayata geçirdik. Ayrıca şuan birçok parkımızda kedi evleri var. Kedi evlerine mamalar bırakılarak onlara bakılmakta, bu da bizleri de ziyadesi ile memnun etmekte" diye konuştu.
Aysima ise okul bahçesindeki kedilerin üşüdüğünü gördüğünü belirterek, "Kediler sokakta çok üşüyordu, ben de başkanımızdan kedi evi istedim. Belediye başkanı da beni kırmayıp kedi evi verdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x