Baba oğul birlikte yemin etti

Baba oğul birlikte yemin etti

48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığında Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen temsili yemin törenine Yılmaz ailesi 21 yaşındaki bedensel engelli oğlu ile geldi. Bundan tam 31 yıl önce acemi birliğini burada yapan baba Murat Yılmaz, bu kez oğlu Sefa’nın yemin gururunu yaşadı

17 Mayıs 2019 - 11:49

Emine ve Murat Yıldız çiftinin bedensel engelli 21 yaşındaki oğlu Sefa dün Tokat 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığında Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen temsili yemin töreninde yemin etti. Asker üniforması giydirilen Sefa yemin töreni alanına Babasının kucağında geldi. Baba oğul burada birlikte yemin etti. Ailenin iddiasına göre Sefa doğuştan değil 6 aylık iken vurulan yanlış iğne sonucu bu hale geldi. 31 yıl sonra aynı acemi birliğinde bu kez oğlu ile yemin eden baba duygusal anlar yaşadı.

Baba Murat Yıldız, “Oğlum Sefa doğuştan değil sonradan engelli oldu. Hastanede 6 aylıktı yanlış iğne sonucu böyle oldu. Şuan oğlum 21 yaşında. Asker üniforması giymesini biz istedik. Çağırdılar. Allah razı olsun komutanlarımızdan, milletimizden. Sağolsun Varolsunlar. Bu bir gururdur. Allah onları da korusun. Acemi Birliğimi 3 ay 1988 yılında burada yaptım. Oğlum ile birlikte bugün 2. Kez yemin etmiş oldum” dedi. Oğlunun bedensel engelli olduğunu, ayrıca konuşamadığını ama her şeyi anladığını belirten Baba Yıldız, bugün asker üniforması giydiği için oğlunun çok mutlu olduğunu söyledi. Engelli oğlu Sefa için bir de tekerlekli sandalye isteyen baba yetkililere çağrıda bulundu.

Anne Emine Yıldız da oğlunu asker üniforması içinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gururlu anne askeri yetkililere bu mutluluğu kendilerine yaşattıkları için teşekkür ederken oğluna tekerlekli sandalye verilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI