Bağ Yaprağının Başkenti Emirseyit

Bağ Yaprağının Başkenti Emirseyit

SHOW TV'nin sevilen programı 'Lezzet Yolculuğu'yla, Türkiye'nin dört bir yanını dolaşan Turgay Başyayla, geçtiğimiz günlerde Tokat'ın Bağ Yaprağı ile ünlü beldesi Emirseyit'e konuk oldu. Programlarında yıllarca dolma, sarma yapıldığını ifade eden Başyayla, bağ yaprağının başkentinin Emirseyit olduğunu söyledi.

18 Aralık 2018 - 10:36 - Güncelleme: 18 Aralık 2018 - 10:38


Tokatlıların ve belde halkının coşkuyla karşıladığı Turgay Başyayla hayranlarıyla bol bol fotoğraf çekindi. Tokat'ın sembolü olan bağ yaprağının bilinen tek adresi Emirseyit'te gerçekleştirilen programda oldukça eğlenceli dakikalar yaşandı.

Show TV'nin sevilen programlarından Lezzet Yolcuğu'nun başarılı sunucusu Turgay Başyayla: " Kıymetli başkanım Ertuğrul Ağıl, bizleri misafir etti ve bu güzel beldenin geçmişini bizlere anlattı.

Köklü kültürü ile Aydın'da ki Yörüklerin diyarı aslında burası bu topraklarda ki kültür ile kendi kültürlerini çok güzel harmanlamışlar. Bence Emirseyit Türkiye'de ki en güler yüzlü beldelerden bir tanesi. 1457 yılına kadar kökeni dayanan beldenin tarihi anlamda oldukça çok yapıtı var, bunların yanı sıra çok şirin mahalleleri mevcut. Belde halkı bizleri en güzel şekilde ağırlayarak gelenek göreneklerini en leziz lezzetlerini türküler maniler eşliğinde. Emirseyit en belirgin özelliği olarak asma yaprağının başkenti olarak geçmekte. Türkiye'nin her yerinde sarmalar, dolmalar hazırlanıyor bu vesile ile de yaprağın başkentini bulmuş olduk. Yaprak oldukça ince ve çok diri duruyor tabii bunun yanı sıra lezzetli. Tekrar Emirseyitlilere misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyor, Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl'a teşekkürlerimi sunuyorum.
Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl, belde tanıtımı için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek : " Göreve geldiğimiz günden beri belde halkımızın hizmeti yanı sıra Tokat'ın bu şirin beldesini tanıtma ya da ağırlık vermiş durumdayız. Bu çalışmalar kapsamında Türkiye'nin dört bir yerindeki insanlarımızın mutfağına giren bağ yaprağımızın patentini alarak hizmetlerimizi kalıcı hale getirdik. Sevilen sunucu Turgay beyefendi ve ekibine bu kapsamda bizlere yardımcı olduğu için Turgay Başyayla ve ekibine teşekkür ederim" dedi.

2018/12/2018-12-18-10-38-16.jpg
2018/12/2018-12-18-10-38-20.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x