Bağcılık ve Çilek Tarımı Gelişiyor
Reklam

Bağcılık ve Çilek Tarımı Gelişiyor

Tokat'ta uygulanacak Bağcılık, Çilek Tarımının Geliştirilmesi ve Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi projeleri ve Kurban Bayramı nedeni ile hayvan sevkleri konuları AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer'in de katıldığı toplantıda masaya yatırıldı

12 Ağustos 2017 - 09:09

AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, AK Parti İl Başkanı Metin Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin, İl Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Sever, Şube Müdürleri ve konu uzmanı teknik personelin katıldığı toplantıda 2017-2019 yılları arasında Tokat'ta uygulanacak Bağcılık, Çilek Tarımının Geliştirilmesi ve Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi projeleri hakkında uygulamaya yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca; Tokat'ta uygulanan Arazi Toplulaştırma Projeleri başta olmak üzere Bakanlığın uyguladığı projeler, Özel İdare Kaynaklı Projeler ile yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile hayvan sevkleri konularında bilgiler verildi.

“ÜRETİMİ ARTTIRACAK TÜM İMKANLARI KULLANMALIYIZ”
Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, "Bulunduğumuz iklim çok mümbit bir iklim. Gerek tarımda ve gerekse hayvancılıkta Tokat'ımızda verim daha da artırabilir. Biz önemli olan nerede ne yetiştirilir bunu iyi belirlemeliyiz. Akılcı ve iyi projeler yapmalıyız. Bunları hemşerilerimize iyi anlatmalıyız. Dünyada tarım ve hayvancılıkta üretim sürekli artarken biz bunun dışında kalamayız. Bu güzide topraklarda üretimi artıracak her imkânı kullanmalıyız. Devletimizin kalkınma için sunmuş olduğu projelerden en üst seviyede yararlanmayı hedeflemeliyiz. Biz işimizi önemsersek insanımızın yüzü güler ve ilimiz ekonomik açıdan güçlenir" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor