Bağımlılıkla Mücadele Kurulu toplandı

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu toplandı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

26 Kasım 2018 - 10:15


Toplantı Vali Dr. Ozan Balcı'nın açılış konuşması ile başladı. Vali Balcı konuşmasında, çocuklarımızın uyuşturucudan uzak tutulması, uyuşturucuya bulaşmış olan çocuklarımızın bir an önce rehabilite edilerek sağlıklarına kavuşturulması ve internet kullanımında çocuklarımızın bağımlılıktan korunması için desteklenmesi konularında 3 maddeye dikkat çekti.
Vali Dr. Ozan Balcı'nın konuşmasının ardından toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan başkanlığında devam edildi. Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü  ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından okul kapsamı dışındaki gençlerin yaş gruplarına göre uyuşturucu madde (her bir madde için) ve alkol kullanım durumlarının tespitine yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tüm ildeki öğrencilerin yaş gruplarına göre uyuşturucu madde (her bir madde için), tütün, alkol, kumar ve teknoloji bağımlılığı durumlarının tespitine yönelik yapılan çalışmalar kurula sunuldu. İl Sağlık Müdürlüğünce tütün bağımlılığı ve denetim çalışmaları hakkında sunum yapıldı.
Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Müberra Kulu da internet bağımlılığı hakkında kurula sunum yaptı. Toplantı yapılan sunumlar sonrası alınan kurul kararlarının ardından sona erdi.
Toplantıya İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül ve kurul üyeleri katıldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza