Bağımlılıkla mücadele paneli

Bağımlılıkla mücadele paneli

Turhal'da bağımlılıkla mücadele, cinsel istismar ve sosyal medyanın kullanımı konularında panel düzenlendi

02 Mart 2019 - 11:32


Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, bağımlılıkla mücadele, cinsel istismar ve sosyal medyanın kullanımı konularının ele alındığı panele katıldı. Kaymakam Üçer, başkanı olduğu Turhal Kaymakamlığı Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu çalışmaları kapsamında Halk Eğitim Merkezi salonunda Bağımlılıkla mücadele, cinsel istismar ve sosyal medyanın kullanımı konularında, ortaokul 8.sınıf, ortaöğretim 9. sınıf  ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik panel düzenlendi.
Panelde bir konuşma yapan Kaymakam Üçer, “Bağımlılıkla mücadele ilçe ve il komisyonu kararı gereğince sosyal medya kullanımı, uyuşturucuyla mücadele ve kötü alışkanlıkların yol açtığı cinsel istismar konularında 8. Sınıf ve üzeri yaş gruplarına yönelik eğitim çalışmaları başlamıştır. Bu minvalde bir rehber öğretmen, bir din görevlisi ve bir Cumhuriyet Savcısı tarafından kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı olmak üzere, zikredilen başlıkların çocuk gelişimi, ahlak ve inanç üzerindeki olumsuzlukları ve hukuk yönüyle sonuçları anlatılmaktadır. Haftada bir gün sabah 2 öğleden sonra 2 olmak üzere 4 oturum olarak 6 hafta boyunca devam edecek çalışmada 6 bine yakın öğrencimiz bilinçlendirilecektir” dedi.
Kaymakam Üçer'in konuşmasının ardından, Cumhuriyet Savcısı Selin Ayaz, İlçe Vaizi Erdoğan Altuntaş ve Cumhuriyet Lisesi Rehber Öğretmeni Ayşe Beşli'nin konuşmacı olarak katıldığı panelde öğrencilere, bağımlılıkla mücadele, cinsel istismar ve sosyal medyanın kullanımı konularında bilgi verilerek öğrenciler tarafından yöneltilen sorular da yanıtlandı.
Düzenlenen panele Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Ferit Yılmaz, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...