Bakan Soylu standları gezdi

Bakan Soylu standları gezdi

İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Tokat Tanıtım Günleri kapılarını ziyaretçilerine açtı. Açılışa katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu standları gezdi. Niksar standında Bakan Soylu’ya sandık hediye edildi

30 Kasım 2019 - 11:08 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 13:44

28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında "Tokat'a Gitmek Gerek" sloganı ve "Tokatlılar Tek Yürek" çağrısı ile İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilen Tokat Günleri ziyaretçilere kapılarını açtı. Tokatlılar Konfederasyonu (TOKKON)  tarafından tertiplenen Tokat Tanıtım Günleri açılış programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptığı konuşmada; “Ben Tokatlı olmaktan, Tokat’ın bir evladı olmaktan gurur duyuyorum. Tokat’a ve Niksar’a hizmet etmekten şeref duyuyorum. Bu mana da Danişmendlilerin Başkenti Niksar’dan, Melik Ahmet Danişmend Gazi’nin beldesinde yaşayan torunlarından tüm İstanbul’da ki hemşehrilerimize kucak dolusu selamlar getirdim. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz “Tokat Tanıtım Günleri”nin devamını da önümüzdeki yıllarda eksiklerimizi tamamlayarak daha güzelini yapmak elimizdedir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Bizlerin buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAKAN SOYLU NİKSAR STANDINI ZİYARET ETTİ

Konuşmaların ardından Niksar Kaymakamlığı, Niksar Belediyesi, Niksar Ticaret ve Sanayi Odası ve Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından açılan standı ziyaret eden programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Belediye Başkanı Özdilek Özcan Niksar sandığı takdim etti.

Niksar standını ayrıca Ak Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Ak ve İstanbul Niksarlılar Derneği başkanı Şafak Gümen ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş ziyaret ettiler.

ERBAA STANDINA YOĞUN İLGİ

Tokat tanıtım günlerinde Erbaa Belediyesince açılan standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Erbaa Belediyesi tarafından ilçede yetiştirilen organik ürünler  ve coğrafi işaret alan Erbaa Narince bağ yaprağının tanıtımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Erbaa Belediyesi 28 Kasım 01 Aralık tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen Tokat tanıtım günlerinde yerini aldı.
Vatandaşların ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği stand da gelen konuklara Erbaa’nın dünyaca ünlü yaprağı ikram edilirken ayrıca gelen vatandaşlara 1 Aralık tarihine kadar tanıtım çalışmaları yapılacak.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada “ilçemizin tanıtımı için geldiğimiz İstanbul Yenikapı’da vatandaşlarımız daha ilk günden Erbaa standımıza yoğun ilgi gösterdi. 01 Aralık tarihine kadar devam edecek olan Tokat tanıtım günleri etkinliğimize ve özellikle Erbaa standımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyorum ”diye konuştu.

YENİ KAPI’DA ZİLE RÜZGARI

İstanbul Yeni Kapı Etkinlik alanında yapılan Tokat Günlerinde Zile yöresel ürünleri ve 7000 yıllık tarihi ile yerini aldı. Hemşerileri ve Zileli iş adamları ile bir araya geldikleri için mutlu olduğunu ifade eden Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, bu tarz etkinliklerin önemine dikkat çekerek, “Türkiye’nin farklı illerinde bu etkinliklerin yapılmasını arzu ediyoruz. Zileli hemşerilerimizle bir araya gelme fırsatımız oldu. Bölge turizmi açısından önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor