Bakkallar Odası kirada esneklik istiyor

Bakkallar Odası kirada esneklik istiyor

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, koronavirüs ile mücadele kapsamında mülk sahiplerine; “Ev ve iş yeri sahipleri zorlu süreç atlatılana kadar kiralara indirim yapmalı, hatta imkanı olanlar hiç kira almamalı” çağrısında bulundu

20 Mart 2020 - 13:57

Koronavirüs salgının insan sağlığının yanı sıra ekonomiyi de etkilediğini ifade eden Kaya, insanların bu süreçte kiralarını düşünmemeleri gerektiğini vurguladı. Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya ayrıca Tokat Belediyesine, vakıflara, kooperatiflere ve mülk sahiplerine bu konuda çağrıda bulundu.

 

Virüs salgını nedeniyle Türkiye’nin ekonomik anlamda zor bir sürece girdiğini hatırlatan Bakkallar Odası Başkanı Şaban Kaya, devletin destek verdiğini ancak esnafın yine de zorda olduğunu belirterek mülk sahipleri ile kiracısıyla esnafıyla süreci en az zararla atlatmak istediklerini ifade etti.

 

MÜLK SAHİPLERİNE SESLENDİ

 

Bu anlamda Tokat’ın Türkiye’ye örnek olmasını dileyen Şaban Kaya, “Biz iş yeri sahibi, ev sahibi, kiracısı, esnafı ile bir aileyiz. Madem böyle bir afet durumu yaşıyoruz o zaman birbirimize destek olalım diyoruz. Yapılan tedbirle de esnafımız yeteri kadar destek alamadı. Devletin herkese ulaşma imkanı da yok zaten. Biz Bakkallar Odası olarak vatandaşımızın, esnafımızın sıkıntılarını en aza indirmek için çalışacağız. Şu anda hiç kimse kirasını çıkaramıyor. Ev kirası, iş yeri kirası fark etmez herkes bu sıkıntıyı çekiyor. Bizler belediyemizden, vakıflardan, kooperatiflerden ve Tokat’ın mülk sahiplerinden bu sıkıntılı süreçte kiralarda indirim yapmalarını istiyoruz. Hatta imkanı olan mülk sahipleri hiç kira almasın istiyoruz. Koronavirüsün oluşturduğu bu sıkıntılı günler geçene kadar ev sahipleri, dükkan sahipleri kiracılarına yardımcı olsun” çağrısında bulundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta vaka sayısı 80
Tokat’ta vaka sayısı 80
Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı
Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı