Balcı Mülki İdare Çalıştayında

Balcı Mülki İdare Çalıştayında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla Ankara'da düzenlenen İçişleri Bakanlığı'nın Yapısı ve Mülki İdare Çalıştayına Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı da katıldı. Çalıştay 3 gün sürdü

15 Ocak 2019 - 10:01


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişe ilişkin mevzuatta yapılan düzenlemeler ve idari yapıdaki değişikliklerin İçişleri Bakanlığı ve valiliklerin teşkilat yapılarına etkileri, mülki idare sisteminin geleceği, mülki idare amirlerinin konumu, rolü, seçimi ve yetiştirilmesi, mülki idare amirliği mesleğinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularının değerlendirilmesi amacıyla 10-12 Ocak 2019 tarihleri arasında ''İçişleri Bakanlığı'nın Yapısı ve Mülki İdare Çalıştayı'' düzenlendi. Çalıştayda 3. komisyonda yer alan Vali Dr. Ozan Balcı, Mülki İdare Amirlerinin Konumu, Rolü ve Vizyonu konusundaki değerlendirmeleri ile çalıştaya katkı sağladı.
 Ankara'da düzenlenen çalıştaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakan Yardımcıları, bakanlık yöneticileri, mülki idare amirleri ve akademisyenler katıldı.
 Çalıştay açılış konuşmasını yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin 15 Temmuz'dan beri çok büyük bir sınav içerisinde olduğuna işaret ederek, bunu bir "varoluş sınavı" olarak nitelendirdi. Yaşanılan değişimin, sadece 15 Temmuz'un değil esasen 21. yüzyılın mecbur bıraktığı bir süreç olduğunu belirten Bakan Soylu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin basit bir siyasi keyfiyet olmadığını bildirirken Yeni yönetim sisteminin fırsatlarını en iyi şekilde geleceğe taşımak gerektiğini ifade etti.

ÇALIŞTAY 3 GÜN SÜRDÜ
Üç gün süren çalıştayın birinci gününde çalıştayın açılışı; ikinci gününde, İçişleri Bakanlığının Vizyonu ile Merkez ve Taşra Teşkilat Yapısına Bakış Paneli ve Mülki İdare Amirlerinin Vizyonu, Konumu, Rolü, Seçimi ve Yetiştirilmesi Paneli'nin ardından komisyon çalışmaları yapıldı. Çalıştayın son gününde ise komisyon çalışmalarının ele alınması, komisyon raporlarının sunulması ve çalıştay yönetiminin nihai değerlendirmesi yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina