BALONLU, ÇİKOLATALI, MEKTUPLU KARŞILAMA

BALONLU, ÇİKOLATALI, MEKTUPLU KARŞILAMA

Yeni eğitim öğretim yılında pansiyonda kalacak olan öğrencilerini pansiyonu balonlarla süsletip çikolatalarla karşılayan Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu'ndan sorumlu Müdür Yardımcısı Ebru Alpay, öğrencilerine bir de mektup verdi.

17 Eylül 2018 - 15:07 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 15:09


Mektubunda temizlik, sevgi ve saygı vurgusu yapan Müdür Yardımcısı Alpay, “Burası yaklaşık 200 kişilik kocaman bir aile. Sen de bu ailenin en değerli üyelerinden birisin. Sevdiğin insanları, sıcacık yatağını bırakıp eğitimine devam edebilmek, yeri ve zamanı geldiğinde bu eğitimi ülken ve insanların için değerlendirebilmek adına aramıza katıldın. Bir kere okuma konusundaki bu kararlı davranışın için başta Cumhurbaşkanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve tüm eğitim camiası adına sana teşekkür ederim. Çünkü bu vatan için her yaşta hepimizin yapabileceği bir edim mutlaka vardır. Sizin bu yaşta üzerinize düşen elbette ki okumaktır.” dedi.

Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu da 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi. Balonlarla süslenen pansiyonda öğrencilerini kapıda çikolatalarla karşılayan Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu'ndan sorumlu Müdür Yardımcısı Ebru Alpay, öğrencilerine ayrıca bir de mektup verdi.

“PEYGAMBERİMİZİN 'TEMİZLİK İMANDANDIR' HADİSİ ŞERİFİNİ AKLINIZDAN BİR AN OLSUN ÇIKARMAYIN”

Öğrencilerine yazdığı mektubunda pansiyonu evleri gibi temiz tutmalarını isteyen Müdür Yardımcısı Ebru Alpay, “Temiz, sevgi ve anlayış dolu bir yuva hepimizin arzusudur. En önemlisi de burayı öyle bir yuva yapmak ancak sizlerle mümkün. Sevgili Peygamberimizin 'Temizlik imandandır' Hadisi Şerifini aklınızdan bir an olsun çıkarmadan pansiyonumuzu eviniz gibi temiz tutup koruyacağınıza yürekten inanıyorum. Duvarlar, yataklar, musluklar, perdeler, çatal ve kaşıklar; hepsi sizin için. Evinizde özen gösterdiğiniz gibi davranacağınıza inancım tam. Atatürk Kız Pansiyonu vatanını, devletini, bayrağını seven çocukların evidir. Siz olmadan o eşyaların da hiçbir anlamı yok, tüm bunlara değer katan sizlersiniz. Ve ben sizinle daha önce olmadığı kadar güzel zamanları birlikte geçireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Müdür Yardımcısı Ebru Alpay ve pansiyon görevlileri tarafından kapıda karşılanan öğrenciler, balonlarla süslenen pansiyonda çikolatalarla karşılanmaktan memnun olduklarını söylediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
Artık kazma vurulsun!
Artık kazma vurulsun!