Barış Pınarı Harekatına Tokat’tan destek

Barış Pınarı Harekatına Tokat’tan destek

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna gerçekleştirmeyi planladığı operasyon BarışPınarıHarekatı hashtagıyla gündeme otururken Tokat’ta bazı belediyeler siyasiler de harekata destek mesajları paylaştı

09 Ekim 2019 - 11:06

Fırat'ın doğusuna yapılması beklenen askeri operasyona verilen isim olarak bilinen Barış Harekatı'nda olası bir harekâtta, çıkarma yapılacak ilk bölgelerin, Tel Abyad, Resulayn ve Ayn el Arap olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde partisinin 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında yaptığı açıklamada, Fırat'ın doğusuna operasyon sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından #BarısPınarıHarekatı etiketi Twitter gündeminde birinci sıraya çıktı.

TOKAT’TAN DESTEK

Öte yandan facebook üzerinden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Rabbim İslamın sancaktarı ordumuza zaferler nasip etsin. Dualarımız her daim Mehmetlerimiz için... Sefer bizden, zafer Allah'tan” paylaşımında bulunurken Tokat Belediyesi: “Yine onbeş yaşındayız, Ordumuzun yanındayız.”, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın.”, Turhal Belediyesi: ''Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın, Galib et, çünkü bu son ordusudur islam'ın.'' Ya Rabbi... Şu an Suriye Topraklarında Operasyon düzenleyen şanlı ordumuzu Muzaffer eyle... Birini bin eyle... Onlara Fetih ihsan eyle... Amin...”  paylaşımında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Tokat’ta 3 adet jeotermal kaynak alan sahası ihale edilecek
Reşadiye'de bir köye daha karantina
Reşadiye'de bir köye daha karantina