BAŞARININ SIRRI DİSİPLİN VE AZİM

BAŞARININ SIRRI DİSİPLİN VE AZİM

Tokat Amatör Kümenin köklü takımlarından Topçamspor takımının başarısından bahseden Teknik Direktör Orhan Yazıcı “Bizde disiplin ve azim mevcut” dedi.

10 Mayıs 2019 - 11:19

Topçamspor takımının başarılı hocası Orhan Yazıcı başarının sırrını spor müdürümüz Arif Sağdıç,’a anlattı.Türk Futbolunun kötü gidişine yönelik değerlendirmelerde bulunan Yazıcı, Tokatspor’un da yanlış yönetimler sonucu bu hale geldiğini söyledi. Yazıcı yaptığı açıklamada, “Türkiye spor kulüplerinin kötü yönetilmesi ve batık hale gelmesini görüyoruz. Biz Tokat Topçamspor olarak filizlenip yeşerip ülke sporuna  örnek olacağız. Bu formatla insanlara hizmet edip onların güvenlerini alarak bu kulübü yaşatmak istiyoruz. Bu kulübe  fedakarca hizmet eden başta beden eğitimi öğretmenlerimize ve bize destek veren  iş adamlarımıza teşekkür ediyorum.  Başta onursal başkanımız iş adamı eski Tokatspor kulüp başkanımız Hasan Hüseyin Koç başkanıma çok teşekkür ediyorum. Allah kendinden bin kere razı olsun biz kendinden razıyız her zaman yanımızda oluyor. Seneye Topçamspor futbol takımı olarak bal ligi için şampiyonluğa oynayacağız bu yolda başkanımız Hasan Hüseyin Koç başkanımızı ve diğer iş adamlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Tokat sporumuzun bu içler acısı durumuna maalesef içimiz acıyarak izlemekteyiz. Tokat’ımızın en güzide ve Tokat’ımızın gülen yüzü markası olan Tokatspor yıllarca yanlış yönetilmeler yüzünden bu durumlara düşmüştür. Tokat’ın saygı değer iş adamları ve söz sahibi insanlarda  bu duruma bakıp kendilerini Tokat spor kulübünden nasıl uzak tutarım diye adeta bir birleri ile yarış içerisine girmişlerdir. Üzülerek devşirme birine kulübü devrederek uzaktan seyretmeye başlamışlardır. Tokat insanı olarak bu durumu izlemekteyiz. Kişiler Tokat sporda görev alanlar benim zamanımda  böyle değildi diyerek işin içinden çıkıp kendilerini bu işten soyutlayıp kurtaramazlar. Tokat halkı bu durumu hiçbir zaman unutmaz herkese,de gerektiği dersi verir. Tokat spor kulübünde görev almış biri olarak alt yapıdan oyuncularıyla olur dedik ama maalesef kabul görmedi” dedi.

 

Geride kalan sezonu değerlendiren Topçamspor teknik Direktörü Orhan Yazıcı, “2018 - 2019, sezonunda Topçamspor kulübü olarak Tokat amatör kümede başarılı bir sezon geçirmiş bulunmaktayız. Topçam spor kulübünün temel amacı olan Tokat sporuna ve tokat gençliğine hizmet amacıyla açılmış olan ve bu düşünceyle hizmet eden bir kulübün hizmet karlarıyız. Alt yapımızdan en üst takımımız olan amatör takımımıza halk oyunlarına voleybol basketbol ve atletizm branşlarında bu bakış açısıyla ve performansıyla devam etmeye çalışan bir kulübüz. 2018. 2019, sezonuna amatör takım ve U, 17 takımıyla sezona start verdik. U- 11 U- 12 takımlarıyla sezonu sonlandıracağız. Topçamspor kulübü olarak bu sezon çok başarılı bir sezon geçirmiştir. Amatör takımda play of’a kalmış finalde Niksar Belediye spor takımı ile finalde karşılaşmış ve uzatma periyodunda yenilerek tokat amatör kümede ikinci olduk.  U- 16’larda Tokat şampiyonu olmuş U- 14’lerde yine tokat ikincisi olarak ligi bitirdik. Halk oyunları yıldız ekibimiz tokat şampiyonu olmuş Türkiye şampiyonasına gitmiştir. Voleybol yıldız bayan takımımız tokat şampiyonu olmuş yine Türkiye şampiyonasına gitmiştir. Basketbol genç erkeklerde final oynayıp tokat ikincisi  olmuştur. Atletizmde ise birincilikler alarak yine sporcularımız şampiyonalara gitmiştir. Hazıra dağ dayanmaz misali çok çalışarak takımımız şimdiki duruma gelmiştir. Biz Topçamspor kulübü  ailesi olarak şimdiye kadarki  edindiğimiz tecrübe ve aldığımız derslerle kulübü yaşatıp yaşadığımız şehrin insanlarına en güzel şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. Topçamspor ailesi olarak her geçen gün kendimizi geliştirerek  daha iyi yerlere gelerek tokat,lı gençleri,de bu bağlamda ülke sporunda vitrine çıkarıp onların gelişmelerine destek oluyoruz. Bu çalışmalarla ilimizin sporuna destek veriyorsak bizim için ne mutludur. Bizlere destek olan desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz” diye Konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı
Tokat’ta çıkan yangın 2 katlı evi sardı