Başkan ‘B’ harfine takıldı

Başkan ‘B’ harfine takıldı

Tokat’ta bir eczanenin iddiaya göre; fiyatı 489 TL olan iğneyi ‘güncel fiyat’ bahanesiyle bir hasta yakınına 578 TL’ye satmasıyla ilgili 10 Ekim 2018 tarihli gazetemizde ‘Eczanenin kriz fırsatçılığı’ başlığıyla manşetten verdiğimiz habere Eczacılar Odası Başkanı Ahmet Dutoğlu’nun ‘B’ harfiyle başlayan kendi eczanesini düşünerek yaptığı açıklama ‘pes’ dedirtti

18 Ekim 2018 - 11:44

İddiaya göre; Tokat Devlet Hastanesinde muayene yaptırarak Joıntvısc 44 ml. adlı iğneyi yaptırmak durumunda kalan A.K. adlı hastanın yakınları tarafından 26 Eylül 2018 günü akşam saatlerinde Tokat’ta açık olan B... Eczanesinden ilaç talep edildi. Eczane yetkilisi ilaç fiyatının güncel değişikliğe uğradığını belirterek daha önceden 489 TL olan ilacın güncel fiyatının 578 TL olduğunu söyledi. Hasta yakını ödemeyi kredi kartı üzerinden 578 TL olarak yaptı.

Sol dizindeki ağrılar dolayısı ile o hafta iğne işlemi yapılan hasta tekrar doktor kontrolünde diğer diz rahatsızlığı için aynı şekilde ilaç talep etmek durumunda kalınca bu defa hasta yakını bir başka eczaneden aynı iğneyi bu kez 489 TL’ye aldı.  Konu ile ilgili araştırma yapılmasını talep eden hasta yakınları pek çok değişik eczaneden ve Tokat Eczacılar Odası’ndan ilacın güncel fiyatının 489 TL olduğu tespit ettirdi.

Konuyla ilgili yetkili olan Eczacılar Odası’ndan bu tarihe kadar herhangi bir açıklama gelmezken Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Ahmet Dutoğlu imzasıyla dün gazetemiz Yazı işleri Müdürlüğüne  ulaştırılan bir yazı ise ‘Pes’ dedirtti. ‘Eczanenin kriz fırsatçılığı’ haberimize konu olan hasta yakınının mağduriyetinin giderilip giderilmediği konusunda en ufak bir açıklamaya yer verilmeyen yazıda Dutoğlu, meslek etiğini bir tarafa bırakarak kendi şahsını düşünüp, eczanesi başta olmak üzere ‘B’ harfiyle başlayan eczanelerin töhmet altında bırakıldığını öne sürdü.

TÖHMET ALTINDA KALMIŞ!

Haberimizde adı geçen ‘B…’ Eczanesi ile hasta yakını arasında yaşanan ve haber konusu olan durumu telafi etmek yerine ‘B’ harfiyle başlayan kendi eczanesini düşünerek  ‘B’ harfiyle başlayan eczaneler töhmet altında kalıyor diyen Tokat Eczacılar Odası Başkanı Ahmet Dutoğlu bununla da yetinmeyip gazetemizin birinci sayfasında tekzip yayınlanmasını talep etti. Oda Başkanının bu tavrı ‘pes’ dedirtti.

İŞTE PES DEDİRTEN AÇIKLAMA!

Eczacı  Ahmet Dutoğlu’nun 15 Ekim 2018 tarihiyle kendi imza ve kaşesiyle tarafımıza gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verildi: “10 Ekim 2018 Çarşamba günü “Eczanenin kriz fırsatçılığı”  manşetiyle çıkan Sırrı SÜRER imzalı haberinizde “Tokat’ta açılan B.. eczanesinden ilaç talep edildi” cümlesiyle baş harfi ‘B’ olan eczanelerin, dolayısıyla eczanemizin adı da töhmet altında bırakılmıştır. Hukuki haklarımın saklı kalması şartıyla gazetenizde 1. Sayfada aynı puntolarla tekzip yayınlamanızı, ayrıca sitenizde ve uzantılarında da düzeltme yapmanızı yasal hakkım olarak talep ediyorum.”

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Keskin
    6 ay önce
    Derhal istifa etmelidir.Çıkarcılığın bu kadarı pes doğrusu.Başkan sadece para boyutunda, insanlık ne oldu Dutoğlu? Zaten senin kime 1 kuruş faydan oldu ki?Ne gören var nede duyan.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
İzinsiz kazıya suçüstü
İzinsiz kazıya suçüstü