BAŞKAN EROĞLU’NDAN “BİR BİLENLE BİLGE NESİL” PROJESİNE...

BAŞKAN EROĞLU’NDAN “BİR BİLENLE BİLGE NESİL” PROJESİNE TAM DESTEK

Eğitim Bir-Sen Tokat 1 No lu Şubenin üç yıldır ilimizde uyguladığı “Bir Bilenle Bilge Nesil “ Projesinin Tokat merkezdeki bilge koordinatör öğretmen ve lise okul müdürleri video konferansta bir araya geldi.

02 Haziran 2020 - 13:30

Eğitim Bir-Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan,  “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinde yer alan koordinatör öğretmenler ve okul müdürlerimizle telekonferansüzerinden gerçekleştirdiğimiz programa katılan Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu’nun davetimize icabet ederek tüm öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize sürpriz yaptı”dedi.

 

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve Eğitim Bir-Sen Tokat 1 No’lu Şube Yönetimine teşekkür eden  Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp Eroğlu “Bir Bilenle Bilge Nesil projesinin okuma kritikleri davetine her zaman zevkle katıldığını, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Eroğlu; “Öğrencilerimizin duyarlılıkla bu işin çözümü olmaları, okuyor olmaları, en iyi manayı çıkartabiliyor olmaları çok güzel.  İyi ki ben de böyle anlamlı bir projenin içindeyim. Yürüttüğümüz ve ortak olduğumuz projelerden en iyi yürütülen ilk beş projeden biri olarak görüyorum “ dedi.

 

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürerek; “ Projenin sonuçlandırılma aşamasında da üzerimize düşen her şeyi yapacağız, bu üçüncü yılımız olacak. İlk iki yıl projeyi çok başarılı yürüttük. Her sene final programlarını bütün okuma gruplarının katıldığı coşkulu bir şekilde kutluyorduk ancak bu yıl pandemi nedeniyle Final yapılamasa da tüm öğrencilerimizden dereceye girenlere ödül ve tüm öğretmen ve öğrencilerimizin hediyesi Biz den” dedi. “Yarından tezi yok, Eğitim Bir-Sen Şube Yönetimi ve ekiplerimizle birlikte  projede yer alan öğrencilerin hediyelerini evlerine kadar ulaştırmanın planı yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Eğitim  Bir-Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı  Şaban Ceylan’da yaptığı konuşmada  “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin, il genelinde 2000 öğrenci ve 200 gönüllü öğretmen katılımıyla tüm ortaöğretim okullarımızda planlı bir şekilde, heyecanla, hevesle devam ettiğini  ifade ederek, “ Bir Bilenle Bilge Nesil projesinin başladığı ilk günden bu güne, öğrencilerimizden ve öğretmenlerimizden desteğini esirgemeyerek, zaman zaman kitap okuma kritiklerine de katılarak her daim desteğini hissettiren Belediye Başkanımız Av. Eyüp  Eroğlu’na  projeye vermiş olduğu maddi-manevi katkılardan dolayı Eğitim Bir-Sen camiamız adına şükranlarımızı sunarız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x