BAYRAKTEPE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI

BAYRAKTEPE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI

Hayırsever, Arnavutköy Çinili Camii İmamı Hatibi Selami Protakal tarafından yaptırılan Niksar Bayraktepe Camisinin açılışı çok sayıda misafirin katılımlarıyla yapıldı.

19 Mayıs 2018 - 14:16

Niksar Bayraktepe köyü Cami açılışı yapıldı. Açılışa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ve çok sayıda misafir katıldı.  Niksar Bayraktepe köyü Cami açılışı için Bayraktepe köyüne giden misafirleri köy muhtarı Galip Yılmaz karşıladı.

Bayraktepe Camisinin yapımını Arnavutköy Çinili Cami İmamı-Hatibi Sadrettin Portakal üslenmiş olup, caminin açılışı için açılış öncesinde İstanbul Fatih Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Eminönü Yeni Camii Müezzini Musa Çetintaş, Beyazıt Cami Müezzini Abdullah Yılmaz, Zincirlikuyu Cami İmam-Hatibi Mustafa Yaman,  Hacı Ali Birinci Camii İmam-Hatibi Şükrü Teke,  Bezmi Alem Valide Sultan Cami İmam-Hatibi Fatih Başkut, Avcılar Hz. İbrahim Camii İmam-Hatibi, Erzurum Yakutiye Aziziye Kur’an Kursu öğreticisi Ahmet İncesu Kur’anı Kerim ve Mevlid-i şerif okuyarak davetlilere Kur’an ziyafeti çektiler.

 Camii açılışında Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya da kısa bir selamlama konuşması yaparak Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Cami açılışı öncesinde Tokat Müftü yardımcısı Mustafa Özdemir dua yaptı, daha sonra Cami açılış kurdalesi kesildi, açılıştan sonra eski İstanbul Milletvekili Alaaddin Büyükkaya, kısa duygusal bir konuşma yaptı; “değerli misafirler ben bu köyde doğdum doğduğum köyde bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum bu güzelliği bizlere yaşatan  hayırsever Sadrettin Portakal beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye başladığı konuşmasını zor tamamladı, göz yaşlarına hakim olamadı, kısa ve anlamlı konuşmadan sonra, misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI