Bayram tatilinin trafik bilançosu

Bayram tatilinin trafik bilançosu

Tokat’ta Ramazan Bayramı tatili süresinde 1’i ölümlü, 65’i yaralamalı, 26 ise maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. 2 vatandaşın hayatını kaybettiği kazalarda 133 kişi de yaralandı

11 Haziran 2019 - 11:30

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler bayram tatili boyunca 24 saat ekipleriyle yollarda olacak ve olası trafik kazalarına karşı gerek drone ile gerek radar kontrolleriyle sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve dikkatli seyahat etmeleri konusunda uyardı. Yoğun mesai yapan güvenlik güçleri özellikle bayram dönemlerinde artan trafik kazası sayısını azaltsa da maalesef olası kazaların önüne geçilemiyor.

Tokat’ta Ramazan Bayramı tatil süresi boyunca il genelinde toplam 18 bin 6 araç denetlenirken, denetlenen araçlar içerisinde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerince kural ihlali görülen 3 bin 54 araç ve sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulandı.  Ayrıca 1 ölümlü, 65 adet Yaralanmalı, 26 adet Maddi Hasarlı trafik kazası meydana geldi. Trafik kazalarında 2 vatandaş hayatını kaybederken 133 vatandaş yaralandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA