google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Bazı illerde ittifak olabilir

Bazı illerde ittifak olabilir

İstişare toplantısı için Tokat'a gelen İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Tokat'tan sorumlu Milletvekili Metin Argun, ittifak sorumuza cevap verdi. Türkiye genelinde değil ancak bazı şehirlerde CHP ile ittifak olabileceğini kaydeden Argun, “İYİ Partinin biliyorsunuz CHP ile bir görüşme trafiği var. Türkiye genelinde bir ittifak düşünmüyoruz, bunlar açıklandı. Belli illerde olabilir mi arayışı içerisindeyiz” dedi.

26 Kasım 2018 - 10:11


İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Genel İdare Kurulu Üyesi Yener Yıldırım, Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol ve Kurucular Kurulu Üyesi Yıldırım Görgen istişare toplantısı için Tokat'taydı. Parti binasında gerçekleşen toplantıda ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ömer Sağol, toplantıya katılanlara teşekkür ederek “Yerel yönetimlerle ilgili programlar başladı. Sayın vekilimiz aynı zaman da Tokat'ın da temsilci vekilidir. Bu program çerçevesinde Genel Merkezin bize aktarmak istediği plan projeyi bugün sizlerle paylaşacağız. İlçe Başkanlarımız ve İl yönetimimizle karşılık istişare yapılacak” dedi.
Muğla Milletvekili Metin Ergun ise artık Tokat'ın da Milletvekili olduğunu söyleyerek milleti ilgilendiren kimin ne sorunu varsa kendilerine iletilmesini istedi. Kendilerinin dile getirdikleri konuların iktidar partisi tarafından takip edildiğini ifade den Ergun; “Ben Muğla'dan seçilmiş milletvekiliyim ama aynı zamanda görevlendirilmiş Tokat Milletvekiliyim. İYİ Parti'nin böyle bir uygulaması var. bu son seçimde yeterince oya alamayıp milletvekili çıkaramadığımız illerde birer tane temsilci görevli milletvekili bulunuyor. Bu görevlendirme henüz yeni. Hem bu vesile ile geçmiş oldum, burası benim artık milletvekili olduğum bir il, hem de İl Başkanımızın bahsetmiş olduğu mahalli idareler seçimleri ile ilgili olarak sizlerle istişare yapmak üzere geldi. İstişare sünnettir. Biz partimizin her kademesinde ki üyelerimizle meseleyi istişare ile götürmeyi misyon edinmiş bir siyasi partiyiz. İnşallah verimli bir sonuç elde ederiz, ucu açık bir toplantı yapacağız. Saat zaman kavramını yitireceğiz, istediğiniz kadar konuşabileceksiniz, herkesin her fikrine açığız. İYİ Parti milletimiz için artık yeni bir adres haline geldi. Yeni bir soluk yeni bir nefes haline geldi. Partimiz artık gözle görünür somut hale geldi. Mecliste temsil edilen siyasi partiyiz. İnananın dile getirdiğimiz, toplumu ilgilendiren her konu iktidar partisi tarafından takip ediliyor ve hemen çözme gayreti içerisine giriyorlar. Dolayısıyla milletin fiilen sözcüsü konumundayız. Muhalefet söyler iktidar yapmak zorunda kalır. Demek ki parlamenter demokraside muhalefet aslında milletin sözcüymüş. Biz bunu dile getirip gösteriyoruz. O yüzden Tokat'ın hangi köyünde milleti ilgilendiren hangi problem olursa olsun lütfen bizlere iletin. Biz toplumu ilgilendiren her konuyu meclisin kürsüsünden dile getiriyoruz” şeklinde konuştu.

“İTTİFAK İÇİN CHP İLE GÖRÜŞÜYORUZ”
Sorumuz üzerine yerel seçimlerde yapılması beklenen olası ittifak konusuna da cevap veren İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun,Türkiye genelinde değil ancak bazı illerde CHP ile ittifakın olabileceğine dikkat çekerek “Şuan için AK Parti İle MHP'nin ittifak yaptığı bir durum yok sadece basından duyuyoruz. Resmi ağızlardan bir açıklama gelmedi. İYİ Partinin biliyorsunuz CHP ile bir görüşme trafiği var. Bu çok kısıtlı olacak. Yani Türkiye genelinde bir ittifak düşünmüyoruz, bunlar açıklandı. Belli illerde olabilir mi arayışı içerisindeyiz. Bildiğim kadarıyla diğer partilerde böyle bir arayış içerisinde. Bizimle ilgili önümüzde ki hafta netlik olur diye bekliyoruz. Biz CHP ile ittifak görüşmeleri içersindeyiz, Türkiye genelinde değil belli illerde çok az yerde görüşmeler olacak. Şunu söyleyeyim esas ittifakımız milletle. Milletle ittifak yapmadıktan sonra kiminle yaparsanız yapın sonuç alamazsınız. İYİ Parti Türkiye'nin her tarafında kendi adayını çıkaracaktır ve kendi adayını destekleyecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTAN TANKER YANGINI
KORKUTAN TANKER YANGINI
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0