Beceriksizliğin Bedelini Soylu üstlendi

Beceriksizliğin Bedelini Soylu üstlendi

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Önce talimatla sokağa çıkma yasağı uygulayın emrini verip; Bu emri Sayın Soylu Cumhur Başkanımızdan aldığını itiraf etmiştir daha sonra yaşanılan kargaşanın, beceriksizliğinin bedelini ve günah keçiliğini Sayın Soylu üslendirilmiş sonrasında ise, biz seni affettik diyerek kendilerini bu beceriksizliğin dışında tutmuşlardır. Artık davamıza daha kararlılıkla sarılma zamanıdır” dedi

14 Nisan 2020 - 13:18


İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan; 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 10-12 Nisan tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağının ardından geçtiğimiz hafta Cuma günü akşam yaşanan kalabalık salgında tehlikeyi arttırmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gece istifa ettiğini duyurmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu istifayı kabul etmedi ve Bakan Soylu için göreve devam kararı verdi.

Yaşanan son gelişmelerle ilgili İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol bir basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Sağol, yasağa 2 saat kala ilan edilmesini; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kara bir leke, sonrasında yaşananları ise 'beceriksiz ve öngörüden yoksun bir yönetim' olarak yorumladı. 


Yaşanan kriz bir aylık çabayı boşa çıkarmıştır, neresinden tutsanız elinizde kalan becerisizlikle hazırlanan bir organizasyonudur. Aziz milletimize yapılan bir hakarettir. Devlet yönetmek bir ciddiyet işidir, devlet yönetmek bir plan ve güven işidir. Devlet yönetmek sağ duyunun ve aklın, insana saygının üstün tutulması gereken bir organizasyondur. Halkımız bunu hak etmemektedir. Şu anda ülkemizi her konuda kendisini otorite gören yani Bilim adamlarından daha çok bilim bildiğini iddia eden bir oluşum idare etmektedir. Hiç bir tavsiye kararlarına uymayan bu Kralcı sistem, kendi içerisindeki kurgu ile sürekli Kralı aklamaya çalışmaktadır. Artık Kral çıplaktır. Kralın adamları da çıplaktır. Bunu bütün vatandaşlarımız görmüştür” diye konuştu. 


İYİ Parti'li Ömer Sağol açıklamasını şöyle sürdürdü: “Önce talimatla sokağa çıkma yasağı uygulayın emrini verip; Bu emri Sayın Soylu Cumhur Başkanımızdan aldığını itiraf etmiştir daha sonra yaşanılan  kargaşanın, beceriksizliğinin bedelini ve günah keçiliğini Sayın Soylu üslendirilmiş sonrasında ise, biz seni affettik diyerek kendilerini bu beceriksizliğin dışında tutmuşlardır. Sevgili dava arkadaşlarım. Artık davamıza daha fazla kararlılıkla sarılmamızın zamanı gelmiştir. Bu bir Milli mücadeleye dönmüştür. Sabredin  çok yakında mücadelemizin meyvelerini toplamaya hep birlikte başlayacağız.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü