BEKÇİLER GERİ DÖNDÜ

BEKÇİLER GERİ DÖNDÜ

Tokat'a ataması yapılan 125 çarşı ve mahalle bekçisinden eğitimlerini tamamlayan 86 bekçi dün göreve başladı. Bekçilerin nasıl bir eğitimden geçtiği Emniyet Müdürlüğünde Tokat Valisi Ozan Balcı ve Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun da bulunduğu programda uygulamalı gösterildi

06 Mart 2019 - 10:24 - Güncelleme: 07 Mart 2019 - 10:28

Tokat'a ataması yapılan 125 çarşı ve mahalle bekçisinden 14 Ocak-22 Şubat 2019 tarihleri arasında eğitimlerini tamamlayan 86 bekçi dün göreve başladı. Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun yerleşkesinde dün Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'nın katıldığı programda görev başı yapan bekçiler, eğitim esnasında da Tokat Basınına tanıtıldı. Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve bekçiler ve Özel Harekat Polisleriyle bir araya gelen Vali Balcı, teşkilat mensuplarına görevlerinde başarı diledi.
Bekçilerle tokalaşarak görevlerinde başarı dileyen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Görevinizi aşkla sevgiyle yapacağınıza inanıyorum. Adaletle, şefkatle sevgiyle yapacaksınız. Ama yılgınlık göstermeden memleketimize, milletimize hemşerisi olmaktan gurur duyduğumuz Tokatımıza onların can ve mal güvenliğinin korunmasında yardımcı olacaksınız. Allah size kaza bela vermesin. Hayırlı uğurlu olsun. Nice nice güzel görevler yapmanızı temenni ediyorum”
diyerek bekçilere seslendi.

“DEVLETiMiZiN GERÇEK SAHiBi MiLLETiMiZ”

Tokat'a atanan 125 bekçiden eğitimlerini tamamlayarak dün göreve başlayan 86 bekçi ile ilgili bilgi veren Vali Ozan Balcı, “Eğitimini tamamlayan Tokat ilimizde 125 kişilik bekçi atamamız yapıldı. Eğitimini tamamlayan 86 bekçi kardeşimiz bugün itibariyle görevlerine başlamış durumda. Diğer arkadaşlarımızın eğitimleri de tamamlanınca onlarda Tokat Emniyet Teşkilatımıza yardımcı olmak üzere görevlerine başlayacaklar. Devletin asli görevlerinden biri halkın can ve mal güvenliğini korumak. Bu konuda Tokat Emniyetimiz; Müdüründen polisine kadar, yardımcı hizmetlerine kadar bu görevinien etkin şekilde devlete, millete sadakat anlayışı içerisinde yerine getiriyor. 125 bekçi arkadaşımız da taze kan olarak sisteme girdi. Tokatlı hemşerilerimizin can ve mal emniyetinin korunmasında, huzur ve güvenliğinin esenliğinin sağlanmasında çok anlamlı ve önemli katkılarının olacağına canı gönülden inanıyorum. Sonuçta devletimizin gerçek sahibi milletimiz. Milletimizin her bir ferdi çok kıymetli. Onların can-mal-namus emniyetlerinin korunmasında çok anlamlı görevler ifa edecekler. Bu görevleri ifa ederken 3 şeyi unutmamaları gerekiyor: Kendilerine güvenecek, halk tarafından sevilecek ve saygı duyulacak. 125 bekçimizin görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah kaza bela vermesin. Tokat Emniyet Teşkilatımıza, Tokat halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

2019/03/2019-03-07-10-27-49.jpg
2019/03/2019-03-07-10-27-58.jpg
2019/03/2019-03-07-10-28-05.jpg
0

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor