Belediyeciliğe genç bakış geliyor

Belediyeciliğe genç bakış geliyor

Türkiye’nin en genç İl Belediye Başkanı ünvanına sahip olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 81 İlden 81 gencin katılımıyla 11-13 Ekim tarihleri arasında “Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı” düzenleyecek. Eroğlu, çalıştayda oluşacak genç bakışı hizmetlere yansıtmayı amaçladıklarını söyledi

09 Ekim 2018 - 11:14

Tokat Belediyesi ev sahipliğinde 11-12-13 Ekim tarihlerinde 81 İlden genç temsilcilerin katılacağı “Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı” yapılacak.  Çalıştay’da gençlere; Gençlerin Gözünden Belediyecilik Nasıl Olmalıdır?, Gençlerin Geleceğin Türkiye’sinden Beklentileri Nelerdir?  Mahalli İdariler Sizce Ülke Ekonomisine Ne Gibi Katkı Sağlar? Yerel Yönetimlerde Gençlerin Faktörü Neler Olabilir? Gençlere Ulaşmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılır? Gençlerin Gözünden Sosyal Medyanın Yerel Yönetimlerdeki Etkisi Nedir, Sosyal Medya Dili Nasıl Olmalıdır? Tokat’ın Tanıtımlarındaki Eksiklikler Sizce Nelerdir? Şeklinde sorular yöneltilecek.  Bu sorulara verilen yanıtlar rapor haline getirilerek yerel yönetimlere ‘genç bakış’ yansıtılacak.

Çalıştay kapsamında Tokat Gezisi programı düzenlenerek 81 ilden Tokat’a gelecek olan gençlere  Atatürk Evi, Gaziosmanpaşa Müzesi, Bey Sokağı, Mevlevihane, Saat Kulesi, Behzat Camii, Latifoğlu Konağı, Taşhan,  Halit Sokağı, Sulusokak (Deveciler Hanı – Müze – Yağıbasan Medresesi – Ulu Camii – Tokat Belediyesi Şehir Müzesi) gezdirilerek Deveciler Hanı’nda Omuz Halayı Gösterisi  yapılarak Tokat Fotoğrafları Sergisi ve  Tokat Tanıtım Filmi gösterilecek. Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu gençlere “Gelişimin 4. Yılı” Sunumu gerçekleştirecek.  Kitap Fuarına da katılacak olan gençler, Tokat Belediyesi’nin şehre kazandırdığı mahalle konakları, hanımeli kültür merkezleri, gençlik merkezi, bilgi evi, 15 Temmuz Anıtı ve Kanal Tokat projesini de gezecek. “Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı”nın 3. Gününe Tokat milletvekillerinin de konuşmacı olarak katılması bekleniyor. Ayrıca Pazar ilçesinde Kaz Gölü, Ballıca Mağarası, Mahperi Hatun Kervansarayı ‘da gezilecek.

HİZMETTE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ VURGUSU

“Gençlerin Gözünden Belediyecilik Çalıştayı” hakkında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu dün basın toplantısı düzenledi. ‘Derdimiz ülkemiz, vatanımız. Derdimiz şehrimiz’ diyen Başkan Eroğlu, “Her anlamda büyüyen gelişen, kalkınan ve her noktada önüne büyük hedefler koyan bir milletin evlatlarıyız. Biz de Tokat belediyesi olarak bir taraftan çağa ayak uydurmaya bir taraftan fikir alışverişinde bulunmaya, yapacağımız her faaliyette insanımızın görüşlerini almaya gayret ediyoruz. Türkiye’nin en genç İl Belediye Başkanı Olma sıfatıyla genç kardeşlerimize her daim böyle bir parantez açtık. Onlarla beraber olmaya, görüşlerini almaya her zaman önem verdik. Öyle bir dünyadayız ki teknolojinin, dijital platformun görüş ve önerilerin yoğun bir şekilde değiştiği bir dünyadayız. İlk göreve geldiğimizde yaptığımız çalışma kulvarlarını bugün aradan geçen 4 yıllık süreçte değiştirmek zorunda kalıyoruz. Çünkü insanlar değişiyor, zaman ve mekanlar değişiyor ve bu yeniliklere göre yaptığınız işleri değiştirmek zorundasınız. Gençlerin gözünden belediyecilik, şehir nasıl olmalı çalışmalarımızı nasıl şekillendirmeliyiz bununla ilgili bir çalıştay belirledik. Toplam 8 genç kardeşimizle bu çalıştayı planladık. 81 ilden 1’er genç kardeşimizle Tokat’a bir de onların gözünden bakacağız. Acaba onlar bizim yerimizde belediye başkanı olsa nasıl bir çalışma yaparlardı, sadece gençlere değil yaşlı, genç tarihine turizmine, ekonomisine, eğitim ve sağlığına bu işe nasıl bakarlardı bunu gözlemleyeceğiz. Vatandaşımızın en iyi hizmeti alması için varız. Burada yakalayacağımız o genç bakışı hizmetlerimize aksettirelim, bir veri olarak kullanalım istiyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza