"Benim koltukla bir sıkıntım yok!"

"Benim koltukla bir sıkıntım yok!"

Nisan’da yapılacak seçim öncesi basın toplantısı yapan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve adayı Ahmet Arat, “Koltuk işgali’ eleştirilerine tepkisini “Şahsi ticaretimle alakalı benim oturacağım bin beşyüz küsür tane koltuğum var. Şimdi gider istediğim koltuğa otururum. Benim koltukla bir sıkıntım yok” diyerek gösterdi

14 Şubat 2018 - 11:16 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 17:04

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, 2017 Ekim ayında yapılması planlanırken 2018 Nisan ayına ertelenen Oda seçimleri öncesi Tokat’ta yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Seyirtepe Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Başkan Arat, yeniden aday olduğu Oda Başkanlığı seçimleri öncesi yaptığı çalışmaları değerlendirerek yapacakları çalışmaları anlatarak Tokat ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu ile basın mensuplarının karşısına çıkan Arat, önemli açıklamalar yaptı.

SEÇİMLERİN ERTELENMESİ DEVLETİMİZİN KARARI

Öncelikle seçimlerin neden ertelendiğini anlatan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, “Tokat Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ekim 2017 tarihinde seçimlerimizi yapmak üzere tarihimizi resmi olarak almış ve çalışmalarımızı tamamlamıştık. Ancak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı tüm Oda ve Borsalarda 2017 Ekim-Kasım aylarında aylarında yapılması planlanan seçimler, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 Nisan ayına ertelendi.  Gönül seçimlerin zamanında yapılmasını arzu etse de, söz konusu milli ekonomimizin bazı iç ve dış yönlendirmelerden zarar görmemesi olduğunda, böylesi ulusal tehdit ve tehlikeler karşısında alınan kararlara uymak ve desteklemek hepimizin görevidir.  Bu bir devlet kararıdır ve bizler demokrasiye inanan, devletimizi ve milletimizi temsil eden hükümetimizin aldığı, devleti ve ekonomimizi korumayı amaçlayan siyaset üstü her kararı sorgulamaksızın destekler ve arkasında dururuz” dedi.

“ÜLKEMİZİN ZENGİNLİĞİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Öncelikle seçimlerde, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde, Yönetiminde veya Meslek Komitelerinde yer almak için aday olan, bunun için bir süredir seçim çalışmaları yapan diğer adaylara gösterdikleri çabalar için Tokat ve Tokat iş dünyasının geleceği adına teşekkür eden Ahmet Arat, “Hepimizin amacı şehrimize ve şehir ekonomimize hizmet etmektir” dedi. Arat, “2018 Nisan ayına kadar belki seçim çalışmalarımıza bir süre ara versek de, odamız ve şehir ekonomimiz ve sektörlerimiz için çalışmaya, odamız projelerinin ve tüm çalışmaların etkin bir parçası ve aktif katkı koyucusu olmaya devam ettik. Bizler seçimden seçime değil, 365 gün odamız, şehrimiz ve ülkemiz için çalışma ruhuna sahip bir camiayız. Tokat iş dünyası, Tokat TSO’nun tüm üyeleri bu ruhla kuşkusuz, yeni seçim gününe kadar en iyi bildiği şeye; yani, üretime, ihracata, yenilikçiliğe, girişimciliğe, ar-ge’ye, markalar yaratmaya, kısacası şehrinin ve ülkesinin zenginliği olmaya devam edecektir” diye konuştu.

“MAKRO PROJELER GERÇEKLEŞENE KADAR KAPILARI AŞINDIRACAĞIZ”

“Tokat TSO seçimden seçime çalışan bir yer değildir” diyen TSO Başkanı Arat, “Bu anlamda şunun altını kalın çizgilerle çizmek ve vurgulamak isterim. Bizler, özellikle makro düzeydeki projeler (havaalanı, karayolu, demiryolu, TDİOSB gibi) hayata geçene kadar ilgili Bakanlıkların kapısını aşındırmaya devam edeceğiz. Ankara’yı doğru şekilde bilgilendirmeye ve iş birliği yaparak bu projeleri şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MECLİS VE YÖNETİM KURULUNA TEŞEKKÜR ETTİ

Oda Meclisi ve Yönetim Kurulu ile birlikte göreve geldikleri 2009 yılından bu güne, odanın sürekli gelişmesine ve Tokat’ta sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerinin geliştirilmesi anlayışına öncülük ederek, oda çalışmalarına yeni bir yorum getirdiklerini belirten Arat, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ölçülebilir pozitif bir fark yarattıklarını söyledi. Meclis ve Yönetim Kuruluna da teşekkür eden Arat, “Tokat Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında politik kimliklerinden sıyrılarak dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, işbirliği  ve karşılıksız yoğun çalışma anlayışını egemen kılan, 2 dönem boyunca belirlediğimiz hedeflerinden sapmadan odamızı geliştiren Meclis ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımı bu örnek tutum ve davranışları nedeniyle kutluyor, teşekkür ediyor ve gelecek dönemde de aynı anlayış ve özveriyle birlikte çalışmayı diliyorum” dedi.

“YÜKSELİŞ VE BAŞARIYI SÜRDÜRMELİYİZ”

Gerçekleştirdikleri çalışmaların dışında, 2 dönemdir edindikleri deneyimle, artık kentsel ekonomi olgusuna, yerel, yöresel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde daha ayrıntılı bakabilecek olgunluğa eriştiklerini söyleyen Başkan Arat, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Üyelerimizi çok yakından ilgilendiren ve ticari faaliyetlerine olumsuz yansımaları olan ve yıllardır çok ihmal edilmiş şehrimiz Tokat’ın makro düzeydeki; hava, kara ve demiryolu ulaşımı gibi sorunlarını mercek altına aldık. Bu sorunları her fırsatta ve koşulda çözüme kavuşturmaları için ilgililerine aktardık. Bu çalışmalarla eş güdümlü olarak yatırımın, üretimin, istihdamın, kısacası kentsel ekonominin gelişiminin önündeki engelleri aşmamızı sağlayacak ikili ilişkileri kurmaya özel önem verdik ve ilgili otoritelerle sağlıklı bir iletişim koridorunun yapı taşlarını sabırla döşedik. 2018-2021 döneminde de, geçtiğimiz 2 dönemin yükselişini ve başarısını sürdürmek, odamızı daha da ileri götürmek için öncelikle tarafımızdan yürütülen bu planlı yaklaşımı sürdürmeye ve üyelerimize verdiğimiz hizmetlerin, Tokat’ın ekonomik yaşamında ve kentsel gelişiminde  sağlıklı ve sürdürülebilir çalışmalar olarak ortaya çıkmasına devam etmeliyiz”

“KİMSE EMEĞE SAYGISIZLIK ETMESİN!”

Yaptıkları hizmetleri anlatırken seçim sürecine yönelik  olumsuz bazı söylemlere yanıt veren Ahmet Arat, “Makamlar mevkiler gelip geçici. Geçen koltuk işgali diye bir şey gördüm de arkadaşlar! Tokat’ta ve Türkiye’de biz şunu çok fazla beceremiyoruz. Yiğidin hakkını yiğide vermek. Eğridir, doğrudur. Yanlış yapmıştır, hatalı yapmıştır. Ama bugün ben, yarın sen. Bu koltuklarda hizmet eden, emek veren, işinden, ailesinden zamanı çalıp buraya zaman ayıran ve birçok projeye imza atan.. şahsi ticaretimle alakalı benim oturacağım bin beşyüz küsür tane koltuğum var. Şimdi gider istediğim koltuğa otururum. Benim koltukla bir sıkıntım yok. Altını bir daha çiziyorum. Bu seçim sürecinde hiçkimse meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyelerimizin denetim kurulu başkanımızın yapmış olduğu emeğe asla saygısızlık etmesin. Dün bir tane kitapçık gördüm; Tokat TSO altında yazıyor ‘para ver, evrak al’ Gel ben sana ne tür hizmet yaptığımı tek tek anlatayım ama senin ufkun yetmez!Birileri bize ‘Ahmet Başkan biz senden memnunuz. Ekibinle devam edeceğiz derlerse projelerimiz devam edecek” diye konuştu.  

Arat’ın listesinde şu isimler yer alıyor

1 NOLU KOMİTEDE Halil Kaya, Burak Dökülen

2 NOLU KOMİTEDE Mücahit Yılmaz, İlhan Çağlayan Aldemir, Bülent İşeri

3 NOLU KOMİTEDE Namık Koplu, Emre Dönmezoğlu

4 NOLU KOMİTEDE Hacı Ahmet Turan, Emrah Er

5 NOLU KOMİTEDE Murat Akıncı, Muhammed Alı Kibar, Osman Şen

6 NOLU KOMİTEDE Ahmet Arat, Emin Yılar, Feti Yakar

7 NOLU KOMİTEDE Ali Özer, Duran Belene, Ahmet Akkaya

8 NOLU KOMİTEDE Erol Can, Dursun Över, Mehmet Şanlı

9 NOLU KOMİTEDE Ömer Sağol, Ahmet Atılgan, Metin Bereket

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT