BESYO sınavları start aldı

BESYO sınavları start aldı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları başladı.

21 Ağustos 2019 - 13:32

TOGÜ’de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavları başladı.  BESYO Stadyumu ve spor salonunda yapılacak olan sınavlarda adaylar Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi II. Öğretim Programlarında öğrenci olabilmek için ter dökecekler. Adaylar, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Güreş, Atletizm, Yüzme, Masa Tenisi, Badminton, Halk Oyunları ve Engelli Öğrenci branşlarında sınava tabi tutulacak.

Başvuru için gerekli şartlar

Genel Şartlar:

a) T.C. vatandaşı olmak

b) Başvuru tarihinde bir ortaöğretim kurumundan mezun veya mezun olabilir durumda olmak (Kesin kayıt tarihlerinde mezuniyet belgesini beyan edemeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

c) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinden Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına 2019-TYT puanının en az 180 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 180 olması gerekir. Antrenörlük Eğitimi bölümü Antrenörlük Eğitimi Programı( I ve II. öğretim) başvuruda bulunabilmek 2019-TYT puanının en az 150 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 150 olması gerekiyor.

d) Engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) 2018 TYT puanı en az 100, 2019 TYT en az 100 veya 2018 TYT dönüştürülmüş puanının( 2019-TYT Nihai sınav puanı) en az 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavlarına kabul ediliyor.

Online olarak bin 500 adayın başvuru yaptığı sınavlar sonrasında toplamda 160 aday Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda okumaya hak kazanacaklar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de Kurtgöz dönemi
CHP’de Kurtgöz dönemi
Vali Balcı esnafı gezdi
Vali Balcı esnafı gezdi