google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Beyazıt’tan 29 Ekim mesajı

Beyazıt’tan 29 Ekim mesajı

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt yazılı bir açıklama yayımlayarak Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutladı.

29 Ekim 2020 - 17:27

Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutlayan AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt; mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bundan tam 97 yıl önce, bu büyük milletin, canı ile, kanı ile, inancı ile kazandığı, bir büyük mücadelenin,  cumhuriyetle taçlandırılmasının yıldönümünü kutluyoruz.Cumhuriyetin ilan edildiği gün ,Gazi Mustafa Kemal Atatürk,ün milletin kürsüsünden  söylediği “Efendiler,. Son yıllarda milletimizin fiili olarak gösterdiği kabiliyet, istidat ve kavrayış, kendi hakkında kötü düşünenlerin ne kadar gafil ve ne kadar gerçeği görmekten uzak, görünüşe aldanan insanlar olduğunu, pek güzel ispat etti. Milletimiz kendisinde var olan vasıfları ve değeri, hükümetin yeni adıyla, medeniyet dünyasına çok daha kolaylıkla gösterebilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında tuttuğu yere layık olduğunu eserleriyle ispat edecektir.”sözleri millete olan güveninin tezahürüdür.

97 yılda geldiğimiz noktada, birçok badireler atlatan yüce milletimiz,  cumhuriyet rejimi ile birlikte, çağdaşlaşma ve demokrasi alanında çok önemli mesafeler katetti.Bu süre zarfında karşılaşılan her güçlük, bu aziz milletin feraseti ile aşıldı.Bu günde, cumhuriyetin ilanının 100. Yıldönümüne yaklaşırken, aynı feraset ve idrakle, Türkiye cumhuriyeti devletini, Dünya devletleri arasında ,layık olduğu yere, eserleri ile getirmenin çabası ve gayreti içersinde, mücadelemiz devam ediyor.

“Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak, işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız.”diyen sayın cumhurbaşkanımızın dirayeti ve Aziz milletimizden aldığımız güçle, bu kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz.

Aziz hemşerilerim, Tüm bu düşüncelerle, cumhuriyetin ilanının 97. Yıldönümünü en derin saygılarımla kutlar, bu mübarek vatanı bizlere kazandıran, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Gazilerimize minnet, şehitlerimize rahmet dilerim."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0