Bıçaklı Saldırıya Tepki

Bıçaklı Saldırıya Tepki

Çamlıbel PTT şubesinde bir çalışanın uğradığı bıçaklı saldırıya Birlik Haber-Sen Tokat İl Başkanı Serdar Yakar ve PTT çalışanlarından tepki geldi

01 Ağustos 2017 - 11:13 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 11:16

27 Temmuz Perşembe günü PTT Çamlıbel Şubesinde PTT çalışanının bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğraması olayıyla ilgili Birlik Haber Sen Tokat İl Başkanı Serdar Yakar dün PTT Tokat Baş Müdürlüğü Binası önünde PTT çalışanları ile birlikte bir basın açıklaması yaptı
İddiaya göre; 27 Temmuz Perşembe günü yaşanan olayda PTT Çamlıbel Şubesinde çalışan A. Y. İsimli memur bir şahsa gelen ihtarnameyi ikametine götürdü. Kapıyı açan şahsın annesi, belgeyi teslim aldı. PTT çalışanı işyerine döndükten bir süre sonra söz konusu şahıs PTT şubesine gelerek PTT çalışanına ihtarnameyi neden getirdin diyerek tepki gösterdi. Çıkan tartışmada şahıs, çalışanı bıçaklayarak kaçtı. Jandarma ekipleri bıçaklı saldırganı yakalarken PTT çalışanı Tokat Devlet Hastanesine sevk edildi. Ameliyatla dalağı alınan ve yoğun bakım servisinde tedavi gören hasta A. Y. Dün normal servise alındı.
PTT çalışanına yönelik bıçaklı saldırı olayıyla ilgili dün Birlik Haber Sen Tokat İl Başkanı Serdar Yakar, PTT Tokat Baş Müdürlüğü Binası önünde bir grup PTT çalışanı ile birlikte basın açıklaması düzenledi.

ÇİRKİN SALDIRIYA KINAMA
Memur-Sen ve Birlik Haber Sen olarak halka hizmeti hakka hizmet olarak gördüklerini belirten Serdar Yakar, “Biz bu doğrultuda çalışırken ne yazık ki geçtiğimiz günlerde bir dağıtıcı arkadaşımız hiç birimizin kabul edemeyeceği bir davranışla karşılaşmıştır. Görevi esnasında bıçaklı saldırıya uğramış ve ölümün eşiğinden dönmüştür. Bir zamanlar postacılara şarkılar türküler, şiirler yazılırken ne yazık ki günümüzde kendini bilmez bazı insanlar tarafından bu mukaddes görevi yapan postacılar sözlü ve fiziki saldırılara maruz bırakılmaktadır. Görevi başında ki çalışanımıza yapılan bu çirkin saldırıyı Genel Yetkili Sendika Birlik Haber-Sen olarak şiddetle ve nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Yetkililerden zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sis kazaya yol açtı:1 ölü, 2 yaralı
Sis kazaya yol açtı:1 ölü, 2 yaralı
BU KALECİYE DİKKAT
BU KALECİYE DİKKAT