google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Bin 156 Çiftçiye Gübre Dağıtıldı

Bin 156 Çiftçiye Gübre Dağıtıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, 2020 yılında Tokat merkez ve ilçelerinde meydana gelen doğal afetlerden etkilenen çiftçilere Cumhurbaşkanlığımız tarafından sağlanan kaynakla temin edilen gübrenin dağıtım programına katıldı

20 Kasım 2020 - 19:29

Tarım İl Müdürlüğünde düzenlenen programda Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin’in ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarıma ve çiftçiye dost bir devlet olduğuna işaret ederek, devletin her zaman çiftçinin yanında olduğunu ifade etti.

Tokat’ta 2020 yılında meydana gelen doğal afetlerden bazı bölgelerin değişik oranda etkilendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz her zaman çiftçimizin yanında. Cumhurbaşkanlığımızdan gelen kaynakla çiftçimize merhem olalım denildi. Bu kapsamda 937,5 ton gübreyi zarar gören 1156 çiftçimize dağıtıyoruz. Çiftçimizin her zaman yanındayız. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Tarıma ve çiftçiye verilen desteklerin devam edeceğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, bu kapsamda geçtiğimiz yıl 250 bin ceviz fidanı dikildiğini hatırlatarak bu yıl da 250 bin ceviz fidanı dikileceğini toplamda iki yıl içerisinde 500 bin cevizin toprakla buluşmuş olacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında yetiştirilmeye devam eden 2,5 milyona yakın meyve fidanının da çiftçilere verileceğini ifade etti.  Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilere tarla ve bahçelerini TARSİM’e sigortalattırmaları yönünde tavsiyede bulundu. 

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tarım Kredi Kooperatifi Sivas Bölge Müdürü Levent Uslu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, tarım kuruluş temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x