Bin 72 esnafa destek çeki

Bin 72 esnafa destek çeki

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi olarak, 1072 esnafa karşılıksız 500'er TL'lik destek çeki verdiklerini söyledi

23 Nisan 2020 - 17:52


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Sosyal Tesislerinde Esnaf Odaları Başkanları ile yaptığı toplantı sonrasında; Koronavirüs kapsamında işyerleri kapanan, işleri aksayan esnafa destek olmak, bir nebze olsun ihtiyaçlarını gidermek, esnafın her daim yanında yer almak amacıyla 1 ay boyunca 2 Milyon TL'lik sosyal destek paketi dağıtılacağını söyledi.

Başkan Eroğlu pandemi alarmı ile tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs musibeti ile karşı karşıyayız. Ülkemizde de ilk 10 Mart tarihi itibariyle vakaların ortaya çıkmasıyla, alınan önlemler, yapılan çalışmalarla bugüne kadar dünyadaki ortalamaların çok çok altında bir seyirle devam etmekte. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanımızın ifadeleri ile inşallah yakın zamanda normalleşmeye doğru gidiyoruz” dedi.
2 Milyon TL'lik Sosyal Destek yardımı yapılıyor
Başkan Eroğlu, “Şehrimizdeki esnafımız da bu durumdan etkilendi. Devletimiz gerekli yardımları yapıyor, bizler de Tokat Belediyesi olarak halkımızın vatandaşımızın yanında olmayı arzu ettik. Desteklerimizi sunmak, katkı sağlamak amacıyla bir aylık süre içerisinde yaklaşık 2 Milyon TL'lik sosyal destek paketimizle şuanda sahada şehrimizin sokaklarında insanlarımızın yanlarında olmak için yollara düştük. Gıda paketlerimizle ihtiyaçlı insanlarımıza yardım etmeye, nakit noktasında ihtiyacı olan hemşerilerimize ve ayrı bir çalışma ile esnaflarımıza destek olmaya karar verdik. Hep birlikte yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda 1072 esnafımıza 500'er TL'lik destek çeki vermenin kararını vermiş bulunmaktayız. Bütün oda başkanlarımızdan, ihtiyaçlı olduğunu düşündüğümüz esnaflarımızın isim listesini istedik. Bu listedeki isimlere ihtiyaç destek çekimizi 3-4 gün içerisinde teslim ederek destek olacağız. İnşallah bu süreci hep birlikte aşacağız. Bu bir aylık süreçten sonra yine bize ne düşerse taşın altına değil elimizi gövdemizi koymaya hazırız. Bu süre içerisinde kiralarımızı üç ay faizsiz erteledik. Gerek şehirlerarası, gerekse şehir içindeki köy ve ilçe minibüslerimiz için ücret talep etmiyoruz. Pazarcı esnafımızdan işgaliye ücreti talep etmiyoruz gibi daha birçok konuda esnafımızın yanında olacak işlere imza attık. Sizlerin teklifleri doğrultusunda esnaflarımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız. Esnaflarımızın yanında çalışan kalfa ya da çıraklara da ayrıca desteğimiz olacak.”
Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya Belediye Başkanı Eroğlu'na teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...