Bir Ayıp Varsa Tüm Tokat’ındır
Reklam

Bir Ayıp Varsa Tüm Tokat'ındır

Tokatspor eski kulüp başkanlarından Veli Gökyıldız sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Tokatspor diye başlayan her cümle dizisi nedeni çok açık olmak kaydı ile yürek sızlatıyor. Ben, sen, o kavgalarının bir türlü sulh olmadığı, biz, siz, onlar diye çoğulcu düşünülemeyen ama tüm bunlara rağmen sevdasından bir şey kaybetmediğimiz kulübümüzün içinde bulunduğu durum, toplumun her ferdinde olduğu gibi şahsımı da derinden üzmektedir'' dedi.

19 Temmuz 2017 - 10:08

Son günlerde Tokatspor camiasında yaşanan olaylar ve başkan olarak seçilenlerin teker teker görevlerinden istifa etmesi üzerine eski bir kulüp başkanı olarak sosyal medya hesabı üzerinden duygularını dile getiren Veli Gökyıldız '' Tokatspor diye başlayan her cümle dizisi nedeni çok açık olmak kaydı ile yürek sızlatıyor. Ben, sen, o kavgalarının bir türlü sulh olmadığı, biz, siz, onlar diye çoğulcu düşünülemeyen ama tüm bunlara rağmen sevdasından bir şey kaybetmediğimiz kulübümüzün içinde bulunduğu durum, toplumun her ferdinde olduğu gibi şahsımı da derinden üzmektedir. Yıllarını bu şehrin ortak değerlerine ve Tokatspor'a adamış bir büyüğünüz, bir ağabeyiniz, bir kardeşiniz olarak hiç kimseyi şahıs olarak ayrıştırıp suçlu ilan etmeyi doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Ortada bir ayıp varsa tüm Tokat'ındır. Suçlu ilan edilmek isteniyorsa hepimiz suçluyuz. Tokatspor bu memleketin tüm katmanlarını futbol çatısı altında birleştiren, hepimizi ağlatan, hepimizi güldüren, ortak olarak gurur duyabileceğimiz en büyük değerimizdir” dedi.

“ZAMAN DİRİLİŞ ZAMANIDIR”
Veli Gökyıldız mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tokat ölçekli şehirlerde sporun kent yaşamına ne derece etki ettiği üzerine her kesimin tekrara binen birçok sohbeti ve değerlendirmesi olmuştur. Ama artık zaman değerlendirme, analiz etme, süreç takibi, vs zamanı değildir. Zaman artık harekete geçme, icraat yapma, topyekün ayaklanma ve diriliş zamanıdır. Kulübümüzün geldiği bu noktada “hayır bildiğimiz işte şer, şer bildiğimiz işte hayır vardır” sözünün daha da mana kazandığını düşünüyorum. Herkesin ve her kesimin silkelenip ayağa kalkabilmesi için toplumsal psikoloji altyapısının hazır hale gelmesi gerekmektedir. Mülki ve idari amirlerimizden tutunda, siyasilerin, sivil toplum örgütlerinin, iş adamlarının, daire müdürlerinin, oda başkanlarının, esnafların ve Tokatspor'u canından aziz bilen çok kıymetli cefakar taraftarlarımızın hep birlikte ayağa kalkması demek, bu şehrin iç dinamiklerinin yeniden harekete geçmesi demektir. Kimsenin ben yokum deme gibi bir şansı da lüksü de yoktur. Mevzu Tokat ve Tokatspor ise taşın altına herkesin elini değil, gövdesini koyması zaruridir.  Şu anda öncelikli olarak gereken tek şey üst akıldır. Bu şehrin çok şey hak ettiğini bilen ve hayatı bizim için daha yaşanılır hale getirmek adına çalışmalar yürüten kıymetli valimizin ve belediye başkanımızın Tokatspor için çakacakları bir kıvılcım çok şeyi değiştirecektir. Kader alın yazısı ile ilgilidir, Allah bilir. Ama talih sizin, bizim, hepimizin elindedir. Tokatspor'un talihini değiştirmek için, bu takımı daha üst liglerde görebilmek için, sahipsizlik psikolojisini hayatımızın sonuna dek yok etmek için ben varım diyebiliyorsak, yeni zaferlere imza atmamızı kimse engelleyemez.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x