Bir tuhaf dolandırıcılık!

Bir tuhaf dolandırıcılık!

Tokat Valiliği’nin adını kullanarak Ankara’da yaşayan Tokatlı işadamları ve bürokratları dolandırmaya çalışan çete, kendisine de e-mail gelen bir Tokatlı müteahhidin durumdan şüphelenmesiyle ortaya çıktı. Gelen mailde rehabilitasyon merkezi yapımı için para istendiği öğrenildi

15 Mayıs 2019 - 11:10 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 22:26

İddiaya göre; dolandırıcı ya da dolandırıcılar, Tokat Valiliği adını kullanarak Valilik tarafından Rehabilitasyon ve Bakımevi Merkezinin yetersiz olduğu gerekçesiyle Erbaa ve Niksar ilçelerine 1’er adet rehabilitasyon ve bakımevi merkezi yapılacağı yönündeki resmi yazıyı Ankara’da yaşayan bir Tokatlı müteahhite e-mail yoluyla yolladı.

Dolandırıcılar, Müteahhit A. P.’ye yolladıkları E-mailde proje maliyetinin 6 Milyon TL olduğunu ancak eksik olan 115 bin TL para olduğunu belirterek iş adamlarından para talep etti. Ancak Tokatlı müteahhit A. P.’ye mail atarak para talebinde bulundu. Gelen e-maildeki belgeden şüphelenen müteahhit sayesinde olay ortaya çıktı. Ankara Tokatlı İşadamları ve Bürokratlar Derneği tüm üyelerini ve hemşerilerini uyararak, kendilerine böyle bir e-mail gelmeleri halinde kesinlikle itibar etmemelerini istedi.

Ayrıca gelen yazının altında yer alan ekte sunulan ve imzaların yer aldığı belgede kurum müdürleri ve yetkililerin isimleri de farklı olması dikkat çekti. Belgede ayrıca Tokat Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak Salih Güven ismi dikkat çekti. Valilik Özel Kalem biriminde böyle bir isim olmadığı öğrenildi.

İşte Ankara’da Tokatlı bir işadamına gelen e-mail’de yer alan detaylar şöyle:                

 

Mahalli Çevre Kurulu

Karar Tarihi: 12.01.2019

Karar No: 323

 

                            Valilik Kurulu Kararı

T.C Tokat Valilik Kurulu, Vali Ozan Balcı Başkanlığında 12/01/2019 tarihinde toplanarak gündeminde bulunan konu ile ilgili aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Karar No 323: Rehabilitasyon ve Bakımevi Merkezi Proje Başlangıç

 

Tokat Valiliği Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diğer yetkililer ile yapılan değerlendirmeler sonucunda İlimizde yetersiz olduğu tespit edilen Rehabilitasyon ve Bakımevi Merkezleri ile ilgili ağırlıklı ihtiyaç hasıl görülen Erbaa ve Niksar ilçelerimize 1’er adet rehabilitasyon ve bakımevi merkezi yapımında ortak karar kılınmış ve

Oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ