Birbirimizi İncitmeyeceğiz

Birbirimizi İncitmeyeceğiz

Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu'nda kalan öğrencilerden “Birbirimizi incitmeyeceğiz” sözü.

27 Kasım 2018 - 10:33


Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu'nda kalan öğrencilere “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında bir söyleşi düzenlendi.

Oldukça keyifli geçen söyleşiyi gerçekleştiren Doç. Dr. Emine Öğük, pansiyonda kalan öğrencilerden “Birbirimizi incitmeyeceğiz” sözünü aldı.

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve aynı zamanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük tarafından gerçekleşen söyleşide “Şiddet karşısında ne yapmalı?” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Çalışma alanı “Kelam ve İslam mezhepleri Tarihi Ana Bilim Dalı” olan Doç. Dr. Emine Öğük, şiddetin tanımı yaparak sosyal, psikolojik, fiziksel ve cinsel şiddet konularında bilgi paylaşımında bulundu.
BİRBİRİMİZİ İNCİTMEYECEĞİZ SÖZÜNÜ ALDI
Şiddetin bir iletişim şekli olduğunu belirten Öğük, sağlıklı iletişimin bittiği yerde şiddetin başladığını vurguladı. En çok kadınların ve çocukların şiddete maruz kaldıklarını kaydeden Doç. Dr. Emine Öğük, şiddet karşısında nelerin yapılması gerektiğini ve nerelere başvurulabileceğini anlattığı söyleşide, pansiyonda kalan kız öğrencilerin sorularına da yanıt verdi. Öğrencilere pansiyonda kurdukları iletişimde ve arkadaşlık ilişkilerinde aşağılamanın ve küçümsemenin de şiddetin başka bir türü olduğunu anlatan Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Öğük, öğrencilerden “Birbirimizi incitmeyeceğiz” sözünü alarak söyleşiye son verdi.
Keyifli söyleşinin ardından Doç. Dr. Emine Öğük'e, Tokat Atatürk Anadolu Müdür Yardımcısı Ebru Alpay tarafından çiçek takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI