BİZ HATIRA FETVA VERMEYİZ

BİZ HATIRA FETVA VERMEYİZ

Nisan ayı içerisinde yapılacak olan Tokat Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinde aday olan Ülkü Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Ahmet Sami Ülkü'nün 1. Komitedesinde yer alan Kuşakoğlu Kuyumculuğun sahibi Özkan Kuşakoğlu gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

16 Şubat 2018 - 19:37 - Güncelleme: 16 Şubat 2018 - 19:42

Ahmet Sami Ülkü'nü Ticaret ve Sanayi Odasına Başkan adayı olmasına mutlu olduğunu belirten Kuşakoğlu; “İnanmadığımız, güvenmediğimiz memleket için faydası olmayan bir davaya da değirmenine su taşımayız. Sahsımı tanıyan iyi bilir. Biz hatıra fetva vermeyiz. Nerde bu memleket için Tokat için faydalı bir şey yapılacaksa da karınca misali gücümüz yettiğince elimizden geleni de sonuna kadar yaparız. Bu kim olursa olsun burada şahıs önemli değil. Yeter ki bizim Tokat'ımız insanımız kazansın. Dışarı verdiğimiz göçler geri dönsün. Tokat gelişsin büyüsün. Bilindiği üzere A. Sami Ülkü Bey Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'na aday. A. Sami beyin bizzat kendisi ile bu konuları görüştüm.  Aday olmasından dolayı çok mutlu oldum.  Sami Ülkü'nün bu konuda ki projeleri fikirleri benim çok dikkatimi çekti. Tokatlı olarak beni çok mutlu etti. En önemlisi de bu projelerin hayata geçirilmesiyle alakalı aklımda hiçbir soru işareti yok.  Acaba yapılabilir mi? Yapamaz mı? Diye bir tereddüdüm yok. Aklımda en ufak bir soru işareti kalmış olsa idi bu kadronun içinde yer almazdım. Ama ben A.Sami Ülkü bey'e güveniyorum. Elimden gelen desteği de sonuna kadar vereceğim. Ben ve diğer komite arkadaşlarım da A. Sami Ülkü Bey'in arkasındayız” diye konuştu.
Kuyumculuk sektörünün makro ve mikro ölçekte sorunlarını paylaşan Kuşakoğlu Kuyumculuğun sahibi Özkan Kuşakoğlu; ”Kuyumculuk sektörü şuanda sektöre girdiğimiz ilk günlerdeki gibi değil. Sıkıntılar yaşıyor. Bunu yaşanan sorunları da tek bir merkeze indirgemek doğru değil birden çok sebebi var. Aynı zamanda kuyumculuk sektörünün sorunları ulusal, bölgesel anlamda da farklılık gösteriyor. Ulusal ölçekteki sıkıntımız sektörün kar marjının düşmesi. Çalıntı ve hırsızlık olaylarının artması. Buna ilave olarak da sahte altın vakarlarının sıkça karşılaşır olmamız. Mikro açıdan Tokat'ımıza da bakıldığında sıcak para akışının yeterli ve sirkülasyonun olmaması. Tabiî ki bunun da kuyumculuk sektörünü etkiliyor olması.  Sıcak para kuyumculuk sektörünün vazgeçilmezi tabi bu para döngüsü olmayınca sektörümüz şuanda sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntının da temeline indiğimizde karşımıza istihdam sorunu çıkıyor. Bunu da Ticaret ve Sanayi Odasının yapacağı projelerle çözebiliriz. Bizim bu sorunları çözme noktasında çalışmalarımız var. Tokat'ta istihdamı artırır. Yeni iş sahaları açarsak bu mutlaka ki gençlerimize iş, evlerine aş,  bizlere de kazanç olacaktır. Sonuç olarak hepimiz yani Tokat olarak büyüyeceğiz ve gelişeceğiz.  Daha farklı yatırımlar içinde Tokat'ın ufku açılacaktır.  Sonuçta bu süreç hep birbirini etkileyen unsurlar. Herhangi bir yerde açılan bir atölyenin bize ne faydası olur. Düşüncesinde olursak yanlış olur. Küçük bir işletme de olsa, az bir istihdam kapısı da olsa mutlaka ki damlayacaktır. Temelde yatan bu sorun sadece bu kuyumculuk sektörü için geçerli değil bu bütün Tokat'ın sorunudur” dedi.

ORGANİZE SANAYI BÖLGESI TOKAT'IN KALBİ

TSO'nun kuyumculuk sektörüne sağlayacağı katkıları değerlendiren Kuşakoğlu; “Kuyumculuk sektörüne katkısı istihdam baçlar. Organize Sanayi Bölgesinde bir canlılık olacak ki bu hepimize yansısın. Yağmur yağdığı zaman her yer ıslanır. Biraz az biraz faza ama mutlaka ıslanıyor. Projelerimiz hayata geçer İstihdam sağlanırsa mutlaka ki bu bizlere yansıyacaktır. Organize Sanayi Bölgesi Tokat'ın kalbidir. Nasıl ki kalp vücuda kan pompalıyorsa aynı işlevi de Tokat'ta Organize Sanayi Bölgesidir. İnşallah bu kalbi yönlendiren beyin takımı da  A. Sami Ülkü Bey'in başkanlığında biz olacağız. Kalpteki bu enerjiyi doğru projelerle ve iyi çizilmiş uygulanabilir bir yol haritasıyla yönetmeye adayız.  Özellikle A. Sami Ülkü Bey'in sanayiden gelmesi, ticareti bilmesi, üretici olması ve istihdam sağlayan kimliği olması Tokat için artı bir kazançtır. Bu TSO seçimlerinde ahbap çavuş ilişkisi olmaması lazım.  Çünkü bu Tokat'ın geleceğini tayin edecek önemli bir seçim. Burada referans alınması gereken nokta liyakat esaslı olması gerekir.  İşi bilen, işi yapacak olan insanlara destek vermemiz gerekiyor. Bizim dostluğumuz arkadaşlığımız devam eder. Bunlar bakidir. TSO yönetimine oy verecek değerli İş Adamı arkadaşlarıma seçim döneminde ikili dostluk ilişkilerini bir tarafa bırakıp bu işin altından kim kalkar, Tokat için kim daha çok faydalı olur bunun hesabını yapmamız lazım. İş bilenin kılıç kuşananındır. Seçim öncesi veya seçim sonrası hiç fark etmez biz her zaman kucaklaşırız. Lakin vereceğimiz karar Tokat'ımız için çok önemli. Biz adam kayırma peşinde değiliz.  Biz kimin daha çok faydalı olacağını üşünüyorsak onun peşindeyiz. Bizim dünya görüşlerimiz farklı olabilir ama Tokat'ımızın çıkarları her şeyin üstündedir” dedi.

 PAROLA: ÖNCE

TSO' nun Vizyon ve Misyonunda ekibin koordineli çalışmanın önemine dikkati çeken Kuşakoğlu; “Tokat Sanayi Odası görevini yürütme ekip işidir. Ben ve ekip arkadaşlarımla koordineli şekilde altından kalkacağımıza inancım tam. Parolamız önce Tokat. Çünkü öncelikle Tokat gelişir kalkınır ve büyürse biz de bir birey olarak büyürüz. Taze fikir ve taze kan olarak A. Sami Ülkü Bey'in yanındayız destekçisiyiz” şeklinde konuştu

Özkan Kuşakoğlu Kimdir:

1969 TOKAT Merkez doğumlu. İlköğretim ve Liseyi Tokat’ta bitirdi. Lisan Eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Elektrik Bölümü’nde yaptı. 1989’dan beri kuyumculuk sektöründe faaliyet göster Kuşakoğlu evli ve iki çocuk babası. Bu güne kadar çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde bulundu. Hala hazırda Tokat Parti Merkez İlçe Yönetim Kurul Üyesi olarak görev alıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT