Boğazlayan’a 17 Milyonluk Yatırım

Boğazlayan'a 17 Milyonluk Yatırım

Kayseri Şeker 2018 yılı yatırımları kapsamında, Boğazlıyan Şeker Fabrikasına yaklaşık 10 Milyon TL’ye mal olan ve 7.200 metrekare kapalı alanı bulunan 37 bin tonluk Big-Bag şeker deposu yapılarak hizmete alındı

18 Aralık 2018 - 10:39

Ülkemizde Doğal şeker pancarından elde edilen Şeker’i kullanan Gıda üretim firmalarının gelişen ve değişen teknolojiye uygun olarak son 4-5 yılda ortaya çıkan ve endüstriyel amaçlarla kullanılan ortalama 1 ton kapasitesine sahip polipropilenden mamul çuval ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kayseri Şeker tarafından big-bag dolum sistemleri ve Big-Bag şeker deposu yapıldı.

Kayseri Şeker 2018 yılı yatırımları kapsamında, Boğazlıyan Şeker Fabrikasına yaklaşık 10 Milyon TL’ye mal olan ve 7.200 metrekare kapalı alanı bulunan 37 bin tonluk Big-Bag şeker deposu yapılarak hizmete alındı. Boğazlıyan Şeker Fabrikasına ayrıca; 12.kampanya dönemi içerisinde 7 Milyon TL liraya mal olan Arıtma tesisi Anaerobik tank kapasite artırımı inşaatı yapıldı. Boğazlıyan Şeker Fabrikası Arıtma tesisinde bulunan 2.500 metreküp kapasiteli Kimyasal Oksijen İhtiyacı parametresi de  3000 mg/lt KOİ  olan Anaerobik tank kapasitesi  10.500 metreküp’e  ve 7000 mg/lt KOİ ye çıkartılmıştır.

Bu sayede arıtma işi kampanya döneminde tamamlanacak olup sistemin gerekli enerji tüketimi fabrika sıcak suyundan karşılanarak enerji tasarrufu sağlanacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“HIRSIZ YAKALANDIĞINA KENDİSİ BİLE ŞAŞIRDI !”
“HIRSIZ YAKALANDIĞINA KENDİSİ BİLE ŞAŞIRDI !”
ÇEVRELİ AYAKKABI FABRİKASI FAALİYETE GEÇTİ
ÇEVRELİ AYAKKABI FABRİKASI FAALİYETE GEÇTİ