Bu ayrılık merak konusu oldu

Bu ayrılık merak konusu oldu

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ümit Mutlu Özügenç ilçe başkanlığı görevinden ayrıldığını duyurdu. Açıklamasında İl Başkanlığı ve Genel Merkezin direktifleri doğrultusunda görevinden ayrıldığını söyleyen Özügenç, Belediye Başkanlığı veya meclis üyelikleri için mi? ayrıldığına dair bir bilgi vermedi. Yerel seçimler öncesi bu ayrılık merak konusu oldu.

04 Aralık 2018 - 12:00

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ümit Mutlu Özügenç yaklaşık 5 yılıdır sürdürdüğü İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. Geçtiğimiz günlerde Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Kök Erbaa Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için partisinden istifa etmişti. Özügneç, ise yaptığı açıklamada İl başkanlığı ve Genel Merkezin direktifleri doğrultusunda ilçe Başkanlığından ayrıldığını ifade ederken her hangi bir yere aday adayı olup olamayacağına dair bir açıklamaya yer vermedi. Özügenç’in yerel seçimler öncesi görevinden neden ayrıldığı ise merak konusu oldu. AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı görevinden ayrılan Ümit Mutlu Özügenç şu açıklamalara yer verdi;

“Değerli AK Parti ailesi, Saygıdeğer Yeşilyurtlu hemşehrilerim, Kıymetli dostlar. Altı yıldır büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı görevimden Genel Merkezimiz ve İl Başkanlığımızın direktifleri ile bugün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünde altı yıldır Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ve yanyana omuz omuza bu aziz millete hizmet etme şerefine ermeme vesile olan, destek katkı ve yardımlarını esirgemeyen başta Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birlikte çalıştığımız Başbakanlarımıza, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Yönetimde birlikte görev aldığım arkadaşlarıma ve tüm Yeşilyurtlulara şükranlarımı arz ediyorum. Herşey Türkiye için”

 

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Kapalı alanda sigaraya ceza
Kapalı alanda sigaraya ceza