Bu da kadifeden arabası

Bu da kadifeden arabası

Artık süper lüks ve spor arabaları hemen her kentte görmek mümkün. Avrupalılar araçlarıyla dikkat çekmek için yeni bir yol bulmuş. Bu da otomobillerini kadifeyle kaplatmak. Türkiye'ye de sıçrayan, lüks araçları kadifeyle kaplama modası yavaş yavaş yayılıyor.

07 Şubat 2019 - 16:08

Tokat’ta yaşayan 23 yaşındaki Can Şahinoğlu,130 bin TL değerindeki aracını kadife ile kaplattı. Yeni bir akım başlatan genç sürücü yeni bir akımın da öncüsü oldu. Kadife kaplı aracı görenler ise şaşkınlığını gizleyemiyor. Kadife kaplamanın temizliğinin de kolay olduğu söyleniyor.

Can Şahinoğlu, “Bu bizim hayalimizdi. Türkiye’de sayısı az olan bir malzeme. Biz yapalım şehrimizin adı duyulsun istedik. Yıkaması temizlemesi kolay mı ? Diğer araçlara göre daha kolay. Çamur olduğu zaman yıkadığınızda kendiliğinden akıyor güneşe koyunca yarım saat içerisinde kuruyor araç” dedi.

Kadife araç kaplama maliyetinin 5-10 bin tl arasında değiştiğini söyleyen Can Şahinoğlu, “Fiyatı ise normal kaplamalara göre daha pahalı. Bunun maliyeti 5-10 bin TL arasında değişiyor. Metrajına göre kalitesine göre değişiyor. Modifiye tutkunları çok beğeniyor. Fotoğraf çekinmek istiyorlar” dedi.

İşlemin yasal olup olmadığı sorusuna ise Şahinoğlu, “Muayenesine işletiyoruz. Hiçbir sıkıntı olmuyor” dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x