Bu hafta serin ve yağışlı geçecek

Bu hafta serin ve yağışlı geçecek

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 5 Haziran tarihine kadar bölgede serin ve yağışlı hava hakim olacak. Yağışların iç kesimlerde kuvvetleneceği belirtilerek hazırlıklı olunması istendi

02 Haziran 2020 - 13:23

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre;

serin ve yağışlı hava geliyor. Cuma gününe kadar bölgede görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı bekleniyor. Yağışların, özellikle iç kesimlerde yer yer kuvvetli olacağı beklendiğinden olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarı yapıldı. 5 Haziran Cuma gününden itibaren yağışlı ve serin havanın bölgeyi terketmesi bekleniyor.

 

Hava sıcaklıklarının; Bölge genelinde Perşembe gününe kadar mevsim normalleri civarında seyredeceği, ancak; Cuma gününden itibaren bölge genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.  Rüzgârın iç kesimlerde güneyli yönlerden, kıyı kesimlerde ise kuzey ve doğulu yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, yağış anında kısa süreli güney – güneybatılı yönlerden kuvvetli (30 -50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x