BU KASAP BAŞKA KASAP

BU KASAP BAŞKA KASAP

Tokat’ın bilinen en eski kasaplarından birisi olan Sebahattin Cansu, Gaziosmanpaşa Bulvarı Üzerinde faaliyete başladığı Kervan Steak House & Kasap işletmesiyle yeni nesil kasap formatını Tokat’a kazandırdı.

13 Ocak 2021 - 23:06

Tokat’ta uzun yıllardır sulu yemek ve kasaplık sektörlerinde faaliyet gösteren Sebahattin Cansu, yeni nesil kasap formatını Tokatlıların beğenisine sundu.

Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde, Şoförler Cemiyetinin hemen karşısında yeni faaliyete geçen Kervan Steak House & Kasap İşletmesiyle kentte bir ilki gerçekleştiren Cansu, Tokatlılardan gelen geri dönüşten dolayı memnun olduklarını söyledi.

YENİ NESİL KASAPLIK ARTIK BABADAN GÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ DEĞİL

Tokat’ın yeni yatırımlarına, yeni iş kollarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Cansu, bu anlamda çıraklıktan yetiştiği kasaplık sektöründe de ilk yeniliği yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Cansu şöyle konuştu: “Bizim de kendi mesleğimiz olan, çıraklıktan yetişmiş olduğumuz kasaplık da zamanla birlikte bir değişim yaşadı. Yani kasaplık mesleğinin de iyi anlamda mutasyona uğradığını ve geliştiğini, değiştiğini söyleyebiliriz. Yeni nesil kasaplık artık bizim babadan gördüğümüz gibi değil. Büyükşehirlere gittiğimizde kasap artı ızgara konseptlerini görmeye başladık. Hatta bu durum sosyal medyada bile yoğun ilgi görmeye başladı. Nusret tarzını da buna örnek olarak verebiliriz.”

 

HAZIRLIĞIMIZ 1 YIL SÜRDÜ, EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN ARAŞTIRDIK

“Biz kasaplıkla birlikte aynı zamanda zaten yemek sektörüne de adım atmıştık. Yemek Dünyası isimli işyerimizde Karadeniz’in sulu yemek üzerine en çok çeşidine sahip bir restoranı Tokat’a açmıştık. Bu hizmetimiz de Tokatlılar tarafından kabul gördü ve işimizden ve hemşerilerimizden gelen geri dönüşlerden dolayı çok memnunuz. Bu yatırımımıza ek olarak ne gibi bir yatırım daha yapabiliriz, ne tarz bir hizmeti şehrimize kazandırabilir ya da kendimizi mesleki olarak atacağımız hangi adımla geliştirebiliriz düşüncemizi hiç kaybetmedik. Sonra aklımıza böyle bir yatırımı şehrimize kazandırmak geldi. Yaklaşık 1 sene süren bir fizibilite çalışmamız oldu, en iyisini yapmak için araştırdık. Kervan Steak House Kasap ve Izgara’yı Tokat’a kazandırmak istedik ve ilk adımımızı attık. Yaptığımız çalışmalarda da yer olarak güzel bir mekan seçtik. Hemen Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde Şoförler Cemiyeti’nin karşısında tadilatımıza başladık ve işletmemizin açılışını gerçekleştirdik.”

3 FARKLI HİZMET ÇEŞİDİYLE ÜRÜNLER TOKATLILARLA BULUŞUYOR

“Nasıl bir faaliyetimiz olduğundan da bahsedelim. Öncelikle kasap hizmeti veriyoruz. Çiğ et satıyoruz. İkincisi ise vatandaşlarımız buraya gelerek, tezgahımızda, vitrinimizde bulunan beğendiği pişime hazır haldeki ızgarayı burada pişirilmesini sağladıktan sonra evine paket olarak götürebiliyor. Bundan sonraki üçüncü seçenek ise Pandemi sürecinin sonunda hayata geçecek. Porsiyon usulü ile vatandaşımız buraya gelecek, seçtiği ürünün ya da ürünlerin pişirilmesini isteyecek ve konuğumuz olarak yemeğini işletmemizde yiyerek gidebilecek.”

 

TOKATLILARDAN GELEN GERİ DÖNÜŞLERDEN MEMNUNUZ

“Tokatlıların uzun zamandır beklediği bir hizmet olduğunu bu işletmeyi açtıktan sonra anladık. Özellikle çürük et olarak da bilinen steak tarzı etin internetten siparişle vatandaşların tükettiğini de öğrendik. Ama buranın açılmasıyla birlikte bu açık kapandı ve hemşerilerimiz alış verişlerini bizden yapıyorlar. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Vatandaşlarımız hizmetimizden duydukları memnuniyetlerini sürekli dile getiriyorlar.”

İSTİHDAM SAĞLIYORUZ, DAHA DA ARTTIRACAĞIZ

“Şuanda 12 kişiye sadece bu işletmemizde istihdam sağlıyoruz. Bu pandemi dolayısıyla böyle tabi ki. Vatandaşların da yemeklerini burada yiyecekleri pandemi sonrası dönemin de gelmesiyle birlikte bu sayı 20’lere, talebin artmasıyla birlikte hizmet standardımızı korumak adına 25’lere kadar bile çıkarabiliriz. Şuan da ağırlıkla evlere servis de yapıyoruz. Tüm hemşerilerimizi işyerimize bekliyoruz.”

HABER: DURSUN EKREM ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”