Bu kuaför Covid-19 tedbirlerine titizlikle uyuyor

Bu kuaför Covid-19 tedbirlerine titizlikle uyuyor

Sağlık Bakanlığı, Korona virüsü tedbirleri kapsamında birtakım önlemler almaya devam ediyor. Alınan bu önlemleri sıkı sıkıya takip edip uyguladıklarını belirten Erkek Kuaförü Samet Yılmaz, gerek müşterilerin gerekse kendi sağlıkları için azami gayreti gösterdiklerini ifade etti.

10 Ağustos 2020 - 10:59

 Uzun yıllardır Tokat’ta kuaförlük mesleğini icra eden Samet Yılmaz, Melekhan Erkek Kuaföründe hijyen ve temizliğin her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.

Gerek Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları gerekse İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeler olmak üzere güncel açıklamaları takip ederek, ‘Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde yer alan hususları dikkatle gözden geçirdiklerini belirten Samet Yılmaz bu kuralları titizlikle uyguladıklarını belirtti.

Samet Yılmaz, şu bilgileri verdi: Kuaför salonumuz da, kalabalık oluşmasını engellemek için müşteriler, randevu ile kabul ediliyor. Müşteri tokalaşmadan veya herhangi bir şekilde temas etmeden karşılanıyor.  İşlemlerde kullanılan aletlerin kişiye özel olması için müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Kişiye özel alet kullanımı sağlanamadığı durumlarda, her müşteriden sonra kullanılan aletlerin temizliği yapılıyor ve ardından sterilize ediliyor. Müşteri alanının temizlenmesi, dezenfeksiyonu ve hazırlanması için 2 müşteri randevusu arasında 20 dakikalık mola veriyoruz. Çalışanlar, cep telefonlarını işleme girmeden ve müşteriyle temas etmeden önce soyunma odalarında bırakıyor. İş kıyafetleri günlük değiştiriliyor, tekstil kıyafetler en az 60 derecede yıkanıyor. Kuaför salonumuz da yeni normalleri uyguluyoruz. Salonumuz da müşteri ve çalışan dışında kimseyi bulundurmuyor, misafir kabul etmiyoruz. Sosyal mesafe ve maske konusunda taviz vermiyoruz. Kısacası hem toplumun hem de kendimizin sağlığı için alınan diğer tüm önlemleri harfiyen uyguluyor ve bu zor günlerin bir gün biteceğine olan inancımızı asla yitirmiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!