BU SEÇİM BİZE GÜÇ VERME SEÇİMİDİR

BU SEÇİM BİZE GÜÇ VERME SEÇİMİDİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Zile'de vatandaşa seslendi: “Bu seçim bize ders verme seçimi değildir, fire verme seçimi değildir. Bu seçim bize güç, kudret verme seçimidir. Ders verilecekse bize ders vermeyin, PKK ile birlikte olanlara, kendi listelerine yazanlara, yüzsüz bir şekilde bunu savunanlara verin.”

28 Mart 2019 - 17:16 - Güncelleme: 28 Mart 2019 - 17:22

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tokat'ın Zile ilçesinde AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mitingde halka hitap etti. Tokat Belediye Başkanı ve adayı Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, milletvekilleri, parti il ve ilçe teşkilatlarının hazır bulunduğu mitingde konuşan Bakan Süleyman Soylu,  terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparken “Türkiye eski Türkiye değil. Bu ülkenin kim huzurunu bozmak isterse adım atarsa bilsinler ki ona müsaade etmeyen bir Türkiye var” dedi.
Kanlı terör örgütünün çocukları dağa götürdüğünü ve kirli emellerine alet ettiğini söyleyen Süleyman Soylu, “13-14 yaşındaki kızları alıp dağa götürüp ellerine kalaşnikof verip anasının saçını okşayacağı yaşta insafsızca, ahlaksızca insanlık dışı muameleyle şerefsiz Murat Karayılan'a, Cemil Bayık hayvanına meze yapıp tecavüz ettirenlere söylüyorum, burunlarından fitil fitil getireceğiz. Daha yeni başladık” ifadelerini kullandı. Soylu, “Bu toprakların bir tek şifresi var, birlik ve beraberliktir. Onu bozmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Tayyip Erdoğan büyük bir devrim gerçekleştirdi. Batıda ne varsa Güneydoğuda fazlası var. Doğu ve Güneydoğunun makus talihi yenildi. Terörün elinden bir istismar alanı daha alındı. Bu Türkiye'de büyük bir devrimdir.” Diye konuştu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Zile'de yaptığı konuşmasında önemli satır başları şöyle:

“HEP SALDIRDILAR AMA
ELİF GİBİ DİK DURDUK”
“Sayın Cumhurbaşkanımız Tokat ve ilçeleri deyince yüreği kıpır kıpır olur. Kıymetli Cumhurbaşkanımızın sizlere selamları var, muhabbetleri var.  Seçime toplam dört gün kaldı. Türkiye 31 Martta önemli bir karar verecek. bu coğrafyanın bizim ülkemizin milletimizin her kararı önemlidir. Hem geçmişimiz için hem bize bırakılan büyük miras ve medeniyetler için hem de bugün için ama bir de gelecek için, gelecek nesiller için önemlidir. Bu ülke çok sıkıntılar çekti. Bu ülkede darbeler oldu, bu ülkede başbakan asıldı. Bu ülkede bakanlar asıldı. Bu ülkede Adnan Menderes'i idam ederken sanmayın ki sadece onu idam ettiler. Analara 'Ey analar evlatlarınızı bir daha bu işe bulaştırmayın' dediler. Bakanlar idam edilirken 'bu ülkenin yönetimine bir daha karışmayın' dediler. On yıllardır hiç durmadılar hep saldırdılar; ekonomik olarak saldırdılar biz yoksul bırakmak için, bizi aciz bırakmak için. Değerlerimiz, kıyafetlerimize, inançlarımıza hep saldırdılar. Amerika'dan ve Avrupa'dan bize hep parmak salladırlar. Bizim çizgimizin dışına çıkarsanız size gösteririz dediler. Sadece bunlar mı hayır, bu ülkede doktorun yüzünü bize göstermek bir mucizeydi. Hastaneye gidemiyorduk. Ben bugün İç İşleri Bakanı mıyım; bu ülkede polisin arabasına benzin koyabilmek çok zordu. Bu ülke 500 milyon dolar İMF'nin kapısında aciz bırakıldı. 99'da bu ülkede deprem oldu. Ceset torbası bulamadı Türkiye. Bizim kardeşliğimize saldırdılar; Türk, Kürt dediler, Sunni dediler, sağcı solcu dediler, başı açık, başı örtülü dediler. Bu kadar saldırmalarına rağmen Allah sizden razı olsun bir tek geri adım atmadınız, elif gibi dimdik durdunuz. Hep kafamıza çaktılar. 50 gramlık oy pusulası ile ülkeyi yöneteceğinizi mi sandınız, bu ülkeyi biz yönetiriz, gazete manşetleriyle seçtiğiniz adamları itibarsız hale getiririz. Kıymetli Zileliler onlara meydan okudunuz. Millete hem iktidar hem muktedir dediniz.”

AFRİN'E ÇATIR ÇATIR
GİRDİK, TERÖRÜ KAZIDIK

“Benim ülkemi yarınlara umutsuz bir şekilde götürmek için Gezi Olaylarını ardından 17-25 Aralık'ı yaptılar. 7 Haziran 2015'te Türkiye'de seçim oldu. Bu PKK'nın siyasi kolu HDP yüzde 10 aldı. Daha ne istiyorsunuz. Belanızı mı arıyorsunuz. Gittiler Doğu ve Güneydoğuda camileri, hastaneleri, kütüphaneleri, yetmedi okulları, spor salonlarını tarumar ettiler. Dert o değildi çünkü bugün de dertleri o değil. Kandil bu ülkenin huzurunu bozabilmek için verdiği talimatlarla beraber Türkiye'yi bir kaos ülkesi haline huzursuz ülke haline getirmek istediler. Her tarafta zulüm kargaşa yarattılar. Türkiye'yi de bu kaosun içine çekmek istediler. İstedikleri şu kimse gelmesin yatırım yapmasın diye Türkiye'yi bir kavgaya kargaşaya itmek istediler. Son 17 yılda anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmek istediler. Türkiye'ye geri adım attırabilmek için ellerinden gelen herşeyi yapmak istediler. Yetti mi 7 Haziran'da çukur alanlarında beceremediklerini o Amerikan Uşağı Pensilvanya'daki bir şarlatanla birlikte 15 Temmuz'da gerçekleştirmeye çalıştılar. Yine bitmedi Irak'ın kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Son 7 yılı anlatıyorum kurmak istedikleri bu devlette Türkiye'nin güney doğusuna bir kama saplamak istediler. Kim engelledi biz. Orda bir devletin kurulmasını Recep Tayyip Erdoğan engelledi. Amerika tehdit etti. Avrupa dirsekledi. Sadece o değil Afrin'de bir terör merkezi oluşturdular. Peki hatırlarsınız biz Afrin'e girerken Amerika ne dedi; Sakın girmeyin dedi. Karışmayız dedi. Eskiden bir söz vardır 'Aba altından sopa göstermek'. Aba altından değil tam karşımızdan bize sopayı gösterdi. O Türkiye eski Türkiye zannetti. Parmağını salladığı zaman oturacak bir Türkiye zannetti. Ayakları titreyen bir Türkiye zannetti. Biz çatır çatır Afrin'e girdik mi! Terörü oradan kazıdık mı! İşte bu yeni Türkiye'nin ortaya koyduğu iradenin duruşun esamesidir. Çıldırdıkları budur. Çıldırıyorlar. Türkiye nasıl etrafındaki karışıklıklara müdahale edebiliyor Irak'ın kuzeyinden Afrin'e hat çekeceklerdi. Türkiye'yi güneyinden ve Türkiye'yi Orta Doğu'dan ayıracaklardı. Dertleri buydu. Sonra istedikleri gibi Türkiye'yle oynayacaklardı. Hem Türkiye'nin hem Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği bir mesaj var. Açık ve net: Siz Afrin'de terör merkezi oluşturmak istersiniz ha. Biz varken .. kurdurtmayız. Hiç vazgeçmediler. Ardından seçim geliyor. İlk kez 50 yıldır 4 buçuk yıl seçimsiz bir döneme gideceğiz. Acaba Türkiye'yi nasıl zayıflatırız. Kim dayanır bu kadar seçime. Anamızdan emdiğimiz sütü nasıl burnumuzdan getirmişlerse aynı şeyi yapmak istiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağına top yakışıyor mu. Şu 4 buçuk yılda Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağına bir top verinde şu zillet ittifakının Kılıçdaroğlu'nun kalesine bi doksanla çaksın.”

“BU SEÇİM GÜÇ KUVVET VERME SEÇİMİDİR”

“Bugün 300'ün üzerinde operasyon var. O çocuklar bayrağımızı korumak için, ezanımızı korumak için mücadele ediyorlar, yanlış mı yapıyorlar. Şehitlerimiz oluyor, bir tanesinin gıkı çıkmıyor. Bize doğu ve güneydoğuda huzuru getirdiniz diyorlar, PKK'yı bitirdiniz, şimdi bunun intikamını sizden almak istiyorlar, diyorlar. Biz yanlış yapmışsak biraz önce içimizi dökmeye geldik dedik. Ben bu ülkenin evladıyım, bizden çok var. Ama bu memleketten bir tane var. Ben yangın söndürmeci falan değilim ben itfaiyeci falan da değilim. Olayların üzerine, gideriz, engellemeye çalışırız ama Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bana verdiği görev İç İşleri bakanı olarak olaylar olmadan önce vatandaşımız ve ülkemiz bir tehditle karşı karşıya kalmadan önce ona müdahale etmektir ve engelleyebilmektir. Olay olduktan sonra bir kova suyu herkes alır yangının üzerine döker. Hakkari'ye göreve başladıktan sonra belki 30 kere gittim, oradaki terörle mücadelede görevli arkadaşlarımızı ziyaret ettim ama bir sebebi daha vardı. Oradaki küçük çocuklarımız. Onlara siz ümitsiz değilsiniz, çaresiz değilsiniz, merak etmeyin sizi bundan sonra kimse dağa geçiremeyecek, biz sizi doktor yapacağız, öğretmen, mühendis yapacağız, hemşire yapacağız, ananıza, babanıza, milletimize hayırlı birer evlat olmanız için önünüzü açacağız hiç merak etmeyin dedik. Bunlar diğerlerine fırsat vermemek, kardeşlerimizi kaptırmamak içindir kardeşlerim. Kılıçdaroğlu çıkmış madem 325 tane PKK'lı HDP'li var bunları tutuklayın diyor. Bunları hepsi CHP'li diyor, yalancı bunlar ne zaman CHP'li oldu. Bunların hepsi HDP'li, PKK'lıdır, kendi listelerinizden, Saadet Partisi listelerinden ve İYİ Parti listelerinden yaptınız. Demek istiyor ki bunları tutuklayın. 94 tane PKK'lı belediyeyi nasıl aldık. Kanunun bana verdiği bir yetki var, Belediye Kanununun 45'inci maddesi, eğer terörle iltisaklı birisini gördüysen hakkında soruşturma açılması dahi yeterlidir, bunu hemen aşağı alabilirsin. Eğer almadım, adam boyna silah taşıyor, para taşıyor, ne yapacağım ben, mahkeme kararı mı bekleyeceğim Kılıçdaroğlu? Kanun mahkemeye de görev vermiş bana da. Bana demiş ki eğer telafi edilmesi zor bir olayla karşı karşıyaysan ve bu terörse ve bir suistimal söz konusuysa bu hemen görevden alır yerine de kayyımı atarsın. Terörle iltisaklı gördüğümüz kim varsa, teröre bulaşmış kim varsa bu ülkede ona görev yaptırmayın açık ver nettir.  Türkiye bir fitneciyle karşı karşıyadır. Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin yarınlara ait gelişmesi olmasın diye birilerinin burada maşalığını yapmaktadır. Çok açık ve net bir şekilde söylüyorum, ne olursunuz bunlara imkan vermeyin. Bu seçim bize ders verme seçimi değildir, fire verme seçimi değildir. Bu seçim bize güç, kudret verme seçimidir. Bu seçimlere hep beraber yarınlara güçlü adımlar atma seçimidir. Ders verilecekse Zileliler bize ders vermeyin, PKK ile birlikte olanlara, kendi listelerine yazanlara, yüzsüz bir şekilde bunu savunanlara ders verin.”

“TÜRKİYE'DE KÜRDİSTAN DİYE BİR
YER VAR DA BİZ Mİ BİLMİYORUZ”

“Bu PKK'lıları Sadet Partisinin İYİ Partinin listesine koydular. Adamın yüzünde meymenet yok ya. Allah adamın suratından Rabbi yessirini almış derler bizim oralarda. Sezai Temelli denilen bir adam, Kürdistan'da biz de olacağız, Batıda AKP ve MHP'yi Cumhur İttifakında kaybettireceğiz diyor. Yani Doğu ve Güneydoğu'da PKK'nın partisi HDP'ye verilecek, Batıda CHP'ye Saadet Partisi, İYİ Parti ve CHP'ye oy verilecek, açık açık söylüyorlar. Manisa Turgutlu'da CHP, HDP bir araya geliyor protokol yapıyor, bu sıra sana, şu sıra bana. Adam diyor ki Kürdistan'da biz kazanacağız, Türkiye'de Kürdistan diye bir yer var mı,  var da biz mi bilmiyoruz. Peki, İYİ Parti Başkanı çakma milliyetçi Meral Akşener'den 'Kürdistan neresiymiş ey edepsiz' diye bir cümle kurduğunu duydunuz mu, Kılıçdaroğlu'ndan duydunuz mu? Erbakan'ın milli görüşünü 24 Haziran'da 2 milletvekili kazanmak için PKK'ya yaslayan onun yanına giden Temel Karamollaoğlu'ndan böyle bir söz duydunuz mu. Bugün Şanlıurfa ve Adıyaman iki yere PKK sızamamıştır biliyor musunuz, o iki yerde Saadet Partisi ile birlikte köprü kurdular. HDP ve Saadet Partisi kapı kapı seçimi kazanmak için çalışıyorlar. Biz yanlış yaptık. 94 belediyeyi görevden aldık, PKK ile iltisaki var, teröre yardım ediyor diye.”

“BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ”

“13-14 yaşındaki kızları alıp dağa götürüp ellerine kalaşnikof verip anasının saçını okşayacağı yaşta insafsızca, ahlaksızca insanlık dışı muameleyle şerefsiz Murat Karayılan'a, Cemil Bayık hayvanına meze yapıp tecavüz ettirenlere söylüyorum, burunlarından fitil fitil getireceğiz. Daha yeni başladık.Türkiye'nin büyümesine, gelişmesine,  terörler mücadelesine yeni başladık, hiç endişe etmeyin. PKK'nin vekilleri İstanbul'da Taksim meydanında toplanacaklar Apo'nun İmralı'dan serbest bırakılması için  15 vilayet yürüyecekler, ardından Diyarbakır'a gidecekler. 'Ulan sizi yürüten adam değildir' dedim. İçİşleri Bakanı böyle bir laf söyler miymiş. Yanlış mı söyledim, yürüyebilirler mi, yürüyemezler. Diyarbakır'a uçakla gittiler sonra Diyarbakır'da evlerinden çıkarmadım. böyle bir şey yok, bu millet çok çekti. Bu milletin büyümesini kalkınmasını engellemek için milyarlarca dolar bu ülkeye maliyetleri oldu, kardeşliğimize maliyetleri oldu. Bu toprakların bir tek şifresi var, birlik ve beraberliktir. Onu bozmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Tayyip Erdoğan büyük bir devrim gerçekleştirdi. Batıda ne varsa Güneydoğuda fazlası var. Doğu ve Güneydoğunun makus talihi yenildi. Terörün elinden bir istismar alanı daha alındı. Bu Türkiye'de büyük bir devrimdir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Tokat heyetinden Bakanlıklara ziyaret
Fındık kremasına rakip Süt reçeli
Fındık kremasına rakip Süt reçeli